"CO SŁYCHAĆ U..." - SILESIA MIECHOWICE

SENIORZY - LO 1 BYTOM - ZABRZE

"CO SŁYCHAĆ U…" - SILESIA MIECHOWICE

Kontynuujemy cykl artykułów „Co słychać u”…, czyli co słychać u drużyn, które rozpoczynają treningi przed rundą rewanżową. Kolejną drużyną jest drużyna z 1 grupy ligi okręgowej Silesia Miechowice. O tym co w klubie słychać powiedział nam trener Marek Suker.

Marek Suker: Nasze przygotowania zaczęliśmy 14 stycznia. Trenujemy 3 razy w tygodniu plus sparing. Od tego tygodnia proporcję zmieniamy na 2 treningi + 2sparingi. Korzystamy głównie z naszego boiska ze sztuczną nawierzchnią, przez pewien czas korzystaliśmy również z hali i siłowni, lecz od połowy lutego jesteśmy już wyłącznie na boisku. Zagramy 10 sparingów. Jak do tej pory zaliczyliśmy porażki z Cyklonem i Miedarami (1-4,1-5), oraz wygrane z Orłem Nakło, oraz drużyną z Woźnik (5-2,5-1). Koncentrujemy się na pracy nad stylem gry, oraz motoryką. Jak na razie wygląda to obiecująco. Zmiany w kadrze oczywiście są, Filip Ogaza i Radek Halupczok z powodów osobistych zrezygnowali z gry w piłkę, a Damian Gołąb i Dawid Griner z powodów zdrowotnych prawdopodobnie mają ten sezon z głowy.Trzon jednak pozostał, oraz zobaczymy kilka nowych twarzy, które mam nadzieję pokażą się z dobrej strony. Na tą chwilę największym problemem są choroby i drobne urazy, gdzie od jakiegoś czasu gramy sparingi w 15-16 i na każdym brakuje 5-6 chłopaków. Jeśli problemy zdrowotne będą nas omijać jestem przekonany, że osiągniemy wiosną nasze cele.

źródło: własne, RaSa