"CO SŁYCHAĆ U..." - MKS MYSZKOW

„CO SŁYCHAĆ U...” - MKS MYSZKÓW

Wiele drużyn po spadku do niższej ligi przeżywa ciężkie chwile. W MKS-ie postawiono na młodość w postaci nowego trenera i części nowo pozyskanych zawodników. Nie zapomniano jednak również o doświadczeniu, a nazwiska zawodników, którzy zagrają przy ulicy Pułaskiego nie są anonimowe. Nie ma wątpliwości, że celem MKS-u będzie jak najszybszy powrót do IV ligi.

O wzmocnieniach i celach dla nas wypowiedział się nowy trener Damian Nowak:

Jeśli chodzi o przygotowania to to co sobie założyliśmy udało się zrealizować, choć ostateczną weryfikacją będzie liga. Musieliśmy się poznać na treningach i sparingach, choć było mało czasu, ponieważ po spadku zespół był trochę rozwalony mentalnie. Nie chcemy jednak już wracać do przeszłości. Pierwszy mecz i kolejne pokarzą nam, gdzie jesteśmy i co mamy do poprawy. Nawiązując do zmian kadrowych to muszę być mocno zadowolony, pozyskaliśmy w końcu zawodników do każdej formacji, a część z nich ma bogaty bagaż doświadczeń z IV, III, a nawet II ligi. Patrząc na zawodników, którzy przyszli i odeszli to uważam, że w tym okienku się wzmocniliśmy, a nie osłabliśmy. Chcemy walczyć jak każdy o zwycięstwo w każdym meczu, a w efekcie końcowym interesuje nas awans. Priorytetem dla nas było pozyskanie bramkarza po odejściu tak ważnej postaci jak Adam Bensz i w jego miejsce mamy Kamila Zemanka zawodnika z bardzo dobrymi warunkami, Piotr Mastalerz to jakość sama w sobie i przez jego obecność na boisku nasza obrona będzie jeszcze lepsza. Środek pomocy wzmocniliśmy Maćkiem Swatkiem, który kilka lat pewnie spisywał się w Polonii. Michała Kowalczyka chciałem już rok temu w Poraju, bo to bramkostrzelny zawodnik. Teraz będzie musiał się nauczyć innego sposobu grania, ale liczymy, że wkomponuje się w zespół. Pozostali zawodnicy to perspektywiczna grupa młodzieżowców i choćby Eryk Krupa nabrał już szlifów w IV lidze. Dlatego podsumowując całość traktujemy nasze transfery jako wzmocnienia, a nie uzupełnienia. Cieszy pozostanie trzonu zespołu. Nie pozostaje nam nic innego jak weryfikacja naszych umiejętności na zielonym placu do gry”.

Przyszli: Eryk Krupa, Maciej Swatek (Polonia Poraj), Piotr Mastalerz (Skra Częstochowa), Stefan Głowacki (Akademia Raków), Michał Kowalczyk (Warta Mstów), Aleksander Cieśla (Victoria Częstochowa), Kamil Zemanek (GKS Katowice via Decor Bełk), Adrian Musiał (Skra Częstochowa-transfer definitywny)

Odeszli: Bensz (Sarmacja Będzin), Lewandowski (RKS Grodziec), Mokwiński (Slavia Ruda Śląska), Sołdecki (Start Krasnystaw), Taska (Gieksa Katowice-zakończenie wypożyczenia), Bobryk (Ruch Chorzów-zakończenie wypożyczenia), Starczewski (Gieksa Katowice-zakończenie wypożyczenia)

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

• MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów)