"CO SŁYCHAĆ U..." - GÓRNIK WOJKOWICE

4 LO KATOWICE

"CO SŁYCHAĆ U..." – GÓRNIK WOJKOWICE

Kontynuujemy nasz artykuł "Co słychać u...". Kolejnym klubem jest ekipa z Wojkowic. Co słychać w klubie powiedział nam trener Adam Bała:

"Niestety okres przygotowawczy przebiega u nas z perturbacjami. Odszedł od nas bramkarz i musieliśmy go zacząć szukać. Wiadomo, że zima, krótki okres przejściowy i ciężko jest znaleźć zawodnika z wolną kartą. Mieliśmy z tym problem, ale udało nam się znaleźć. Porozumieliśmy się z trenerem bramkarzy naszej akademii Aleksandrem Adamusem. Myślę, że nas wzmocni i będzie rywalizacja między dwoma bramkarzami. Zmagaliśmy się tez z boiskiem. Mieliśmy orlik, a wszystko było uzależnione od pogody, a wiadomo jaka ona była. Śnieg nam wielokrotnie uniemożliwiał normalny trening. Teraz jest wszystko w porządku. Trenujemy i przygotowujemy się normalnie. Jak to wszystko będzie wyglądało to liga zweryfikuje. Myśląc dalej o stratach, to odszedł od nas Patryk Rumiński, kontuzji się nabawił Marcin Szopa – nie wiadomo czy da radę wrócić w tym sezonie. Mamy tez zastępców, którzy są na tyle dobrzy, żeby ich zastąpić. Patrzę na to wszystko z optymizmem. Co do sparingów, to oprócz jednej wygranej z Orłem 4:3, graliśmy z dwiema mocnymi drużynami. Wyniki tych meczów, nie były dobre, bo przegraliśmy wysoko z Wartą Zawiercie 2:6 i Unią Strzemieszyce 0:12. Ale podczas tych meczów mieliśmy braki kadrowe, wiadomo praca, kontuzje czy inne obowiązki nie zawsze pozwalają przyjechać na mecz. Reasumując…Skład, który jest, to na pewno ekipa twardych charakterów, którzy poradzą sobie z różnymi przeciwnościami losu."