B SOS: PODSUMOWANIE RUNDY - CZARNI SOSNOWIEC

SENIORZY - B SOSNOWIEC

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ - SŁAWOMIR CHODOR (CZARNI SOSNOWIEC)

W B klasie sosnowieckiej drużyna Czarnych zajęła 1 miejsce. W 10 spotkaniach Czarni zdobyli 28 punktów. Bilans bramkowy wynosi 56 bramek zdobytych i 4 stracone. Rundę jesienną podsumowuje trener Sławomir Chodor:

Przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy treningiem otwartym w połowie lipca, na którym pojawiło się ponad 50 zawodników. Jesteśmy nowo tworzoną drużyną, więc wszystko musiało być układane na nowo. Udało się zgłosić ok.30 zawodników, którzy zaufali temu projektowi i postanowili pomóc nam w walce o najwyższe cele, a takim zamierzeniem kierowaliśmy się rozpoczynając przygodę w B-klasie. Na początku w sparingach nie wyglądało to kolorowo, jednak czas działał na naszą korzyść i w miarę upływu czasu chłopaki przekonywali się do pomysłu na naszą grę i z każdym kolejnym treningiem i sparingiem było lepiej. Idealnie weszliśmy w sezon i w meczach o punkty pokazaliśmy naszą wyższość nad przeciwnikami. Nie zawsze było łatwo i przyjemnie, jednak w każdym meczu wierzyliśmy w zwycięstwo. Można być zadowolonym z przebiegu całej rundy, w której straciliśmy 2 punkty remisując w derbach Sosnowca z Zewem. Nie popadamy jednak w samozachwyt i już po ostatnim meczu rozpoczęliśmy przygotowania do decydującej rundy wiosennej. Udało się skompletować sparingpartnerów na okres przygotowawczy - praktycznie każdy mecz będziemy rozgrywać z drużynami z wyższych lig. Chcemy uczyć się od lepszych i uważamy, że popłyną z tych pojedynków same korzyści, których efekty doświadczymy wiosną. Obecnie odpoczywamy, spotykamy się w połowie stycznia na pierwszym treningu. Jest kilka nazwisk, które mogą wzmocnić nasz zespół. Rywalizacja na każdej pozycji pomoże podnieść poziom naszej gry. Dużo pracy przed nami, rywale depczą po piętach. Wiemy, że jesteśmy liderem rozgrywek, jednak teraz ogrom ciężkiej pracy przed nami, aby na tym pierwszym miejscu się utrzymać.

• REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień