A KAT: REZERWY RUCHU Z 3 PUNKTAMI

SENIORZY - A KATOWICE

WALKA Z RYWALEM, BOISKIEM I POGODĄ...

Na inaugurację katowickiej A klasy, w sobotnie popołudnie swój mecz rozegrali piłkarze Kolejarza Katowice z rezerwami Ruchu Chorzów. Mecz nie stał na wysokim poziomie, ale chyba nie ma się co dziwić, bo piłkarze walczyli między sobą, ale również z gorącą pogodą, jak i sztucznym boiskiem, gdzie temperatura mogła oscylować w granicach 40, a może 50 stopni, jeśli w powietrzu było 33...
.
Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:1 dla gości, choć pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. Wrzutkę z rogu ładną główką wykończył Reder (8 min.). Były to miłe złego początki, bo później w ekipie Łukasza Molka zaskoczyły tryby i bramki zdobywali już jego gracze. Najpierw w 22. minucie Wawrzyniuk popisał się ładnym strzałem, a następnie Grzesiński w 34. minucie wszedł odważnie między dwóch obrońców Kolejarza i sam zakończył akcję golem.
W drugiej połowie gracze obu drużyn myśleli chyba jak szybko zejść z boiska, bo za dużo sytuacji nie zobaczyliśmy. Jednak większą chęc do gry wyrażali piłkarze Ruchu i zdobyli jeszcze dwie branki. Bramkę na 3:1 (68. min) zdobył strzałem z 20 metrów Grzyb - przy udziale bramkarza Kolejarza, który nie zareagował na ten strzał. Na 4:1 w 84. minucie podwyższył Dudek zabierając już całkowitą nadzieję gospodarzom na zdobycie choćby jednego punktu...