A BYT: ARKADIUSZ KOŁTOŃ: ZIMĄ SIĘ WZMOCNIMY

A KLASA BYTOM

WYWIAD: ARKADIUSZ KOŁTOŃ (Trener Olimpii Boruszowice)

Po meczu A klasy Bytomskiej Orzeł Biały Brzeziny Śląskie - Olimpia Boruszowice, zapytaliśmy trenera gości o mecz i przyszłość drużyny. Oto co powiedział:

RS: Panie Trenerze proszę o krótką opinie pomeczową

Arkadiusz Kołtoń: Dla nas najważniejsze było to, żeby zdobyć punkty, mówiąc krótko przyjechaliśmy tutaj po 3 punkty. Oczywiście z respektem dla przeciwnika, bo widać, że punktuje ze wszystkimi. Nie przegrali jeszcze meczu jak się nie mylę. Z nami przegrali pierwszy mecz, dlatego tym bardziej jesteśmy zadowoleni. Włączamy się dalej do walki o pierwsze, drugie miejsce. Nie ma co ukrywać, że Ci chłopcy, którzy są ze mną na dzień dzisiejszy na pewno sami chcą wywalczyć granie w wyższej klasie rozgrywkowej. Mają ku temu szansę, mają okazję. Dzisiaj wygraliśmy bardzo ważny, który zmienia bardzo wiele, bo z 8 punktów zrobiło się tylko 5. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa jeśli chodzi o kwestię gry o awans.

RS: Przerwa zimowa coraz bliżej. Macie jakieś plany związane z tą przerwą? Będziecie się wzmacniać?

AK: Zima jest przed nami. W planach mamy już dwóch zawodników, których byśmy chcieli dokooptować. Powiedzieliśmy sobie, że jak będzie szansa powalczyć o ten awans, to na pewno spróbujemy się wzmocnić i jeszcze bardziej powalczyć o jak najlepszy rezultat, którego ukoronowaniem będzie awans, o który walczymy już od kilku lat, chociaż może bez specjalnego nacisku ze strony klubu.

RS: Oprócz Was jest kilka drużyn - min. lider z Brzezin, Orzeł Nakło Śląskie, Rozbark Bytom, czy zawsze groźny Żyglin - walczących o awans, jak Pan widzi ich szansę?

AK: Jest już końcówka rundy i tak naprawdę te dwie drużyny, czyli Nakło i to co pokazał dzisiaj Orzeł Brzeziny, pokazuje tak naprawdę to, które drużyny w tym roku się liczą. Trudno mi powiedzieć o reszcie zespołów, natomiast dla mnie Nakło i Brzeziny, To są drużyny, które piłkarsko zasługują na tą czołówkę i te miejsca nie są przypadkowe. Myślę, że nasza drużyna również nie jest przypadkowo na tym miejscu, a tak naprawdę celujemy w pierwsze lub drugie miejsce.

RS: Dziękuję za rozmowę.

• REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień