4 LO SOS: PODSUMOWANIE RUNDY: TĘCZA BŁĘDÓW

SENIORZY - 4 LO SOSNOWIEC

PODSUMOWANIE RUNDY: MARIUSZ GRZĄBA - TĘCZA BŁĘDÓW

Kontynuujemy podsumowania rundy. Kolejnym klubem jest Tęcza Błędów. Rundę podsumowuje trener Mariusz Grząba.

Zapraszamy wszystkich chętnych trenerów do wysłania swojego podsumowania na naszą skrzynkę pocztową:lokalnapilka@wp.pl

Mariusz Grząba: Cel minimum, czyli awans do grupy mistrzowskiej został osiągnięty. Ale na pewno styl nie jest do końca satysfakcjonujący. Były mecze bardzo dobre, były dobre, były słabe i zdarzył się mecz skandaliczny jaki miał miejsce w Sarnowie. Prowadząc drużyny seniorskie jeszcze nigdy nie widziałem takiej postawy, a w zasadzie jej braku mojej drużyny.  I jest to nie do zrozumienia i zaakceptowania, bo zdarzyło się to 3 dni po bardzo dobrym meczu z Wojkowicami. Takiej drużynie nie przystoi tracić punktów - z całym szacunkiem do drużyny Sarnowa, a co dopiero przegrywać w takich rozmiarach. Na pewno nie wszystkie ruchy transferowe latem były trafione w 10. Za te ruchy transferowe biorę odpowiedzialność na siebie, ale nie popełnia błędów ten co nic nie robi. Kilku zawodników, którzy dołączyli latem się porostu nie sprawdziło i na pewno zimą zostaną poczynione zmiany. 4-5 zawodników odejdzie, kilku młodych chłopaków z odpowiednią jakością i cechami charakterologicznymi dołączy do drużyny. Jestem już po słowie z tymi zawodnikami, którzy wyrazili chęć gry w Tęczy Błędów i walkę na wiosnę o najwyższe cele. W okresie przygotowawczym drużyna rozegra 10 meczy sparingowych i rywalami w większości będą to drużyny 4 ligowe. Na pewno z takich meczów sparingowych można więcej wynieść i z tygodnia na tydzień korygować błędy, aby do pierwszego meczu być przygotowanym, bo czeka nas 14 ciężkich meczy i każdy mecz będzie miał ogromną wagę. Chcemy, aby ta drużyna miała swój styl i charakter. Musimy popracować przede wszystkim nad defensywą, bo stanowczo za dużo łatwych bramek straciliśmy. Byliśmy drużyną, która dużo strzelała, ale też dużo traciła, dlatego tak ważne będzie zachować odpowiedni balans pomiędzy ofensywą, a defensywą. Faza przejściowa na pewno będzie jednym z czynników, który może dać sukces. Wiemy, że faworytem do awansu jest Podlesianka i Cyklon, ale my chcemy koncentrować się na każdym kolejnym meczu i udowodnić co niektórym,  że niektóre mecze z rundy jesiennej nie były prawdziwym obrazem tej drużyny. Ten obraz będzie w rundzie wiosennej. Nie będę wystawiał nikomu laurek i nikogo ganił za rundę jesienną, bo wygrywa i przegrywa drużyna. A że do końca tak nie było na pewno miało na to wpływ kilka czynników, o których będziemy rozmawiać z drużyną. Chciałem bardzo podziękować Zarządowi na czele z Prezesem Kucabem, którzy robili wszystko, aby drużyna mogła się tylko skoncentrować na grze. Dziękuję także Rafałowi z lokalnej piłki, za jak zawsze fachową i profesjonalną relację z meczy.

źródło: własne, Rafał Sacha

foto: lokalnapilka.pl

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO"LOKALNA PIŁKA"OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

• MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) -DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) -Sławków
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT -530 000 566