4 LO: KAMIL KOSTER: CAŁA DRUŻYNA PRACUJE NA WYGRANĄ

4 LO

WYWIAD: KAMIL KOSTER (POGOŃ IMIELIN)

W sobotnim meczu Pogoni Imielin z Naprzodem Lipiny wygranym przez Pogoń 2:1, dwie bramki dla swojego zespołu zdobył Kamil Koster. To nie pierwszy mecz, gdzie Kamil jest wyróżniającym zawodnikiem i strzela bramki. Poprosiliśmy Go o kilka słów komentarza.

.

RS: Jakby Pan skomentował mecz z Naprzodem?

Kamil Koster: Pierwsza połowa była dosyć wyrówna z lekką naszą przewagą. Próbowaliśmy grać piłką, ale brakowało dokładności i finalizacji akcji. Stwarzaliśmy sobie więcej sytuacji niż zawodnicy z Lipin, ale brakowało postawić "kropki nad i". W końcówce 1 połowy strzelam bramkę z rzutu rożnego - nie chciało wpaść z akcji to wpadło z takiego fragmentu. Po przerwie szybko tracimy bramkę w 47 minucie, ponownie brakuje nam koncentracji na początku 2 połowy, ale potem zaczynamy grać swoje i strzelamy kolejną bramkę na 2:1 i ten wynik utrzymuje się do końca spotkania. Przeciwnik jak i my miał jeszcze okazje do strzelania bramki szczególnie z dystansu, ale taki wynik utrzymał się do 90 minuty.

RS: Czuje się Pan bohaterem spotkania?

KK: Tak można o mnie mówić jak się spojrzy w protokół meczowy. Wygrywamy 2:1 i ja strzelam 2 bramki, ale to cała drużyna pracuje na wygraną i tak było w tym meczu.

RS: Opisz krótko jak z twojej perspektywy wyglądały bramki zdobyte przez Ciebie?

KK: Pierwsza bramka to stadiony świata. Nigdy nie myślałem, że taką bramkę uda mi się strzelić w karierze. Bezpośrednio z rzutu rożnego bramkarz zalicza pusty przelot, a piłka ląduje w okienku. Druga bramka to "Złoty" wykonuje rzut rożny, obrońca z Lipin wybija piłkę na przedpole, piłka spada mi pod nogi i ląduje w siatce.

RS: Jakbyś podsumował ten okres gry drużyny po 10 rozegranych kolejkach?

KK: Zaczęliśmy sezon od 2 wygranych, co było lekką niespodzianką, bo ciężko się wkomponować w zespół nawet jeśli przechodzi kilka osób z którymi grało się w Błędowie. Następnie przegrywamy 4 mecze z rzędu, a wszystko zaczęło się dziać od przegranego meczu z Niwką, gdy dominujemy w meczu do 75 minuty wygrywając 1:0, następnie tracimy 2 szybkie bramki i przegrywamy mecz. To musiało utkwić nam w głowach przez kolejne 3 ligowe spotkania, bo przegrywamy te mecze i nasze przygotowanie mentalne nie było na wysokim poziomie, bo po dobrym meczu przegrywamy go w tak głupi sposób. Na szczęście się odbudowaliśmy i teraz trwa passa wygranych 4 spotkań, może nie w najlepszym stylu, ale dopisujemy sobie 3 punkty, a to jest najważniejsze.

RS: Przed Wami wyjazd na lidera. Jak myślisz, jak trzeba zagrać, aby wywieźć jakieś punkty z Jaworzna?

KK: Jedziemy na mecz wyjazdowy do Jaworzna do lidera. Ten mecz na pewno nie będzie łatwy, ale musimy grać swoje, a udowadnialiśmy już, że potrafimy grać i na pewno nie odpuścimy tego meczu.

RS: Dzięki za rozmowę i powodzenia w kolejnych meczach.