JÓZEF GRZĄBA: "NAJWAŻNIEJSI SĄ MŁODZI PIŁKARZE"
MŁODZIEŻ
PREZES PODOKRĘGU SOSNOWIEC - JÓZEF GRZĄBA: "CHCEMY GRAĆ Z NAJLEPSZYMI"
.
O styczniowym wyjeździe na obóz piłkarski do Hiszpanii i jego szczegółach pisaliśmy już wcześniej. Teraz porozmawialiśmy z Prezesem Podokręgu Sosnowiec Panem Józefem Grząbą na temat tego wyjazdu. oto co nam powiedział.
.

Rafał Sacha: Panie Prezesie na początek tak od razu na poważnie...Po nowym roku w styczniu młodzi piłkarze z Sosnowca zagrają ze swoimi rówieśnikami z Barcelony. Co Pan na to?

Józef Grząba: Tak Panie Redaktorze, w okresie ferii 2020 Podokręg Sosnowiec organizuje obóz piłkarski dla kadr Podokręgu rocznika 2006, 2007, 2008, 2009, 2010. Oprócz zajęć treningowych na 14 boiskach piłkarskich trawiastych, będą rywalizować z rówieśnikami takich klubów jak Barcelona, Espanyol, Girona i inni.

RS: Jak w ogóle do tego doszło. Może nam Pan opowiedzieć?

JG: Pomysł rodził się przez około 2 lata. Będąc częstym gościem w jednej z najlepszych Akademii Piłkarskich w Polsce klubu Zagłębia Lubin, korzystając z ich gościnności w ramach stażu trenerskiego kursantów kursu UEFA A i rozmawiając o szkoleniu młodzieży z Trenerami Akademii w różnych kategoriach wiekowych, uderzyła mnie przede wszystkim ilość wyjazdów zagranicznych. Rywalizacja z takimi zespołami klubów jak: Bayern Monachium, Borussia Dortmund, Benfica Lizbona, Ajax itd., oraz wymiana wiedzy z zagranicznymi ośrodkami i kontynuacja szkolenia według najlepszych europejskich wzorców, daje duże możliwości rozwoju zawodników Akademii. Zostało to potwierdzone ilością gry zawodników szkolonych w Akademii w różnych kadrach Polski jak i pierwszej reprezentacji Polski. Ale to nie wszystko, szkoleniowcy, trenerzy cyklicznie wizytują, odbywają staże zagraniczne w topowych klubach. Programy szkoleń stwarzają szansę każdemu trenerowi na zapoznanie się z najnowszymi metodami treningu piłkarskiego, stylu i filozofii gry obowiązujących w hiszpańskich klubach zawodowych. Jeżeli wszystko pójdzie tak jak sobie zaplanowałem, to w najbliższym czasie zorganizowany będzie wyjazd grupy trenerów Podokręgu Sosnowiec na zagraniczny staż trenerski do takich klubów jak: Atletico Madryt, Espanyol Barcelona. A teraz firma, która została "prześwietlona", sprawdzona, informacja od trenerów klubów z całej Polski, którzy korzystali z ich usług, przekonała mnie do tego, że należy powierzyć tej firmie organizacje w/w imprezy. Wspólnie z referatem szkolenia Podokręgu Sosnowiec przewodniczącym, oraz trenerem koordynatorem podjęliśmy decyzję, że zorganizujemy obóz piłkarski dla Kadr Podokręgu Sosnowiec. Firma BK Turismo jest największym, prężnie rozwijającym się i licencjonowanym organizatorem obozów piłkarskich w Hiszpanii i Włoszech. Od początku istnienia firmy w Hiszpanii gościła uczestników z ponad 80 akademii piłkarskich. Każdego roku w obozach piłkarskich bierze udział ponad 7000 zawodników z całej Polski i nie tylko. Firma ta, oprócz tego, że gwarantuje 14 boisk trawiastych, hotele wysokiej kategorii, wyżywienie, napoje, treningi, mecze, zwiedzanie Barcelony jak również w tym okresie mecz FC Barcelona - Grenada. Gwarantuje również sesje treningowe prowadzone pod okiem Hiszpańskich topowych trenerów.

RS: Jedzie około 150 dzieci. Czy wszystko już jest, że tak powiem pod kontrolą i wszystko jest zapięte na ostatni guzik?

JG: Tak. Jedzie około 150 dzieci. Do każdej 25-io osobowej grupy przypisanych jest 2 trenerów, koordynator, kierownik obozu, psycholog sportowy, opieka medyczna, rezydenci, oraz właściciele firmy, którzy będą obecni na miejscu. Na chwilę obecną kończymy selekcję, w najbliższym czasie będą zebrania z rodzicami wytypowanych uczestników i powoli będziemy się szykować do wyjazdu na obóz marzenie każdego dziecka.

RS: Nie przypominam sobie, aby na tak dużą skalę jakiś sąsiedni Podokręg zorganizował taki wyjazd...

JG: Jesteśmy w kontakcie z Podokręgami w Śląskim Związku Piłki Nożnej i na dzień dzisiejszy Podokręg Katowice też zgłosił chęć wyjazdu.

RS: Jakie korzyści - oprócz przeżyć osobistych oczywiście, które zostaną u tych młodych piłkarzy może mieć podokręg?

JG: Najważniejsi są ci młodzi piłkarze i to oni na pewno zapamiętają ten wyjazd do końca życia i być może będzie to dla nich dodatkowym bodźcem do dalszej pracy, aby stać się wielkim piłkarzem. A Podokręg Sosnowiec będzie miał z tego satysfakcję i wszyscy będziemy się wspólnie cieszyć, jak któryś z tych chłopaków zagra kiedyś z orzełkiem na piersi. Jesteśmy pierwszym Podokręgiem, który organizuje tak duże przedsięwzięcie, ale jesteśmy na to przygotowani organizacyjnie i zrobimy wszystko, aby spełnić marzenia dzieci.

RS: Jak Pan myśli, jakie szanse mają nasi młodzi piłkarze w konfrontacji z młodymi Hiszpanami?

JG: Jeszcze kilkanaście lat temu wyjeżdżaliśmy jako reprezentacja Podokręgu na turniej do Francji, gdzie uczestniczyły zespoły z całej Europy, w tym min. FC Barcelona. Przez wiele lat wyjazdów i rywalizując z tymi drużynami osiągnęliśmy dobre, a nawet bardzo dobre wyniki, a w jednym z turniejów w kategorii U12 wygraliśmy po rzutach karnych w finale z Barceloną. O naszym sukcesie pisały lokalne media. Także w tym roku też liczymy, że na tle tak silnych sparingpartnerów nasi chłopcy pokażą duże umiejętności i będą wartościowym sparingpartnerem.

RS: Czy podokręg zamierza kontynuować takie obozy w najbliższym czasie jeszcze, czy to tylko taki wypad jednorazowy?

JG: Tak. To dopiero początek. Zamierzamy również kontynuować. Chcemy, aby nasi zawodnicy rywalizowali z drużynami z Europy i podnosili swoje umiejętności. Chcemy także nawiązać współpracę z federacjami z innych krajów. Mamy na myśli Czechy, Słowację, Niemcy, Hiszpanie, oraz Włochy.

RS: Dziękuję bardzo za rozmowę.

JG: Dziękuję również i pozdrawiam.

.

.

źródło: własne, Rafał Sacha

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO "LOKALNA PIŁKA" OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) - DG Łosień
  • REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) - Sławków
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT - 530 000 566
  • CUTLINE (odzież sportowa, odzież casualowana, sublimacja) - 792 799 000

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

=======================================================================================