CZARNI CUP 2019 - ROCZNIK 2009

CZARNI CUP 2019 rocznika 2009


To było prawdziwe piłkarskie święto! W niedzielę od wczesnych godzin na pięknej Hali MOSiR przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu toczyła się rywalizacja w turnieju Czarni Cup 2019 dla rocznika 2009 i młodsi. W turnieju wystąpiło dziesięć zespołów, które zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Emocji nie brakowało!

W meczu otwarcia gospodarz Czarni Sosnowiec zmierzył się z Football Academy Czeladź, później na parkiecie zobaczyliśmy Zagłębie Sosnowiec oraz KA4 resPect Krobia. W kolejnych meczach do rywalizacji dołączyły Orbita Bukowno, Rekord Bielsko-Biała, ZEW Sosnowiec, APN Czeladź, Football Academy Bielsko-Biała i Słowik Olkusz. Każdy zespoł rozegrał po siedem spotkań, a rywale dobierani byli losowo według wcześniej przygotowanego terminarza.

Turniej zakończył się późnym popołudniem. W ceremonii wręczenia nagród wzięły udział dwie piłkarki wicemistrzyń Polski Czarnych Sosnowiec Anna Szymańska i Dagmara Grad, które są również Reprezentantkami Polski w piłce nożnej kobiet.

Choć nie była prowadzona klasyfikacja końcowa turnieju, to warto wspomnieć, że zespół KA4 resPect Krobia zwyciężył wszystkie swoje mecze. Drużyna z województwa wielkopolskiego zademonstrowała bardzo ciekawą i skuteczną grę zasłużenie wygrywając wszystkie swoje spotkania.

Organizacja turnieju stała na bardzo wysokim poziomie, przyczyniła się do tego głównie nieoceniona pomoc rodziców naszych zawodników i zawodniczek, którzy wykonali gigantyczną pracę przy organizacji tego niezapomnianego widowiska.
Podczas turnieju nie zabrakło również Członków Zarządu naszego klubu jak również i członków sztabu szkoleniowego zespołu ekstraligowego.
Swoją obecnością turniej zaszczycił Radny Miasta Sosnowiec Pan Bartosz Górski, który również chętnie wziął udział w ceremonii wręczania nagród


Nagrody indywidualne:

Najlepszy strzelec: Oskar okręt (KA4 resPect Krobia)
Najlepszy bramkarz: Adrian Bartz (Rekord Bielsko-Biała)
Najlepszy zawodnik: Alan Kania (Orbita Bukowno)
Najlepsza cieszynka: Dominik Wiedyński (APN Czeladź)

źródło: własne, www.czarnisosnowiec.eu

foto: www.czarnisosnowiec.eu