BALON FOOTBALL FESTIVAL - PODSUMOWANIA TRENERSKIE

TURNIEJE DZIECIĘCE

2 EDYCJA TURNIEJU "BALON FOOTBALL FESTIVAL" - 2007 i 2009

OPINIE TRENERSKIE PO TURNIEJU

Druga edycja turnieju BFF już za nami. Emocje opadły i już na spokojnie mogliśmy wysłuchać opinii trenerskich o zakończonym w sobotę turnieju. Oto co nam powiedzieli trenerzy:

Mariusz Grząba (organizator / Tęcza Błędów): Druga edycja naszego turnieju moim zdaniem była jeszcze lepsza niż pierwsza. Na początku bardzo dziękuję naszym sponsorom: BK Turismo, Lider Taxi, Cutline, firmie Ekspert. Firmie Mimed za opiekę nad zawodnikami przez cały dzień turnieju, oraz portalowi lokalnapilka.pl, który objął patronatem medialnym już drugi raz nasz turniej. Dziękuję również Podokręgowi Sosnowiec za Patronat i MOSiR-owi Sosnowiec. Załatwiania i gonitwy rzeczywiście było bardzo dużo, ale było warto widząc uśmiech i zadowolenie dzieci, rodziców i wszystkich uczestników. Dziękuję także naszym rodzicom za pomoc w organizacji turnieju. Dzięki sponsorom nagrody były jakich nie spotyka się na tego typu turniejach. Dla drużyn, dla rodziców, trenerów. Nagrody dla najlepszych drużyn to  komplety sprzętu Adidas, vouchery od Firmy Cutline - od tej firmy także inne cenne nagrody. Firma BK Turismo ufundowała 2 vouchery na wyjazd do Hiszpanii łącznie z biletem na mecz FC Barcelony. Jeden dla trenera, drugi dla rodzica. Od tej firmy były także nagrody indywidualne dla dzieci - komplety meczowe Atletico Madryt. Jeżeli chodzi o poziom sportowy uważam, że w obu rocznikach on był wysoki. Było widać oprócz umiejętności duże zaangażowanie dzieci. Brawa też dla rodziców za Fair Play doping dla dzieci. Myślę, że 3 edycja naszego turnieju będzie jeszcze lepsza, bo mam zapewnienie od jednego ze sponsorów Firmy BK Turismo, że pojawią się na nim drużyny z Hiszpanii i będzie to turniej 2 dniowy. Cieszę się też, że nasi sponsorzy byli bardzo zadowoleni z organizacji turnieju i zapewnili swoje wsparcie w kolejnej edycji naszego turnieju. Dziękuję także na koniec Zarządowi Tęczy Błędów za wsparcie i pomoc w czasie całego turnieju. Obiecuję, że 3 edycja dostarczy jeszcze więcej wrażeń choćby z tego powodu, że będzie to turniej międzynarodowy. Do zobaczenia za rok !!!!

Patryk Pikuta (APN Czeladź 2007): Cieszę się, że nasi zawodnicy mogli wziąć udział w Turnieju Pod Balonem. Wartość szkoleniowa jest nieoceniona, bo najlepszą formą rozwoju jest gra i chłopcy mogli dużo pograć. Dlatego bardzo dziękujemy za zaproszenie Trenerowi Mariuszowi Grząbie, który stanął na wysokości zadania. Dobrej klasy obiekt, fajne drużyny, piłkarska atmosfera i niesamowite nagrody. Bardzo rzadko się zdarza, aby były aż tak wartościowe nagrody dla drużyn, wyróżnionych zawodników no i dla trenerów, bo losowano voucher wyjazdowy do Barcelony dla trenera. Szacunek dla Mariusza i sponsorów za chęć, pasję i całą organizację. To był mile i wartościowo spędzony czas.

Jacek Skopowski (Zgoda Byczyna 2007): Moim zdaniem Turniej stał na wysokim poziomie. Od pierwszego meczu widać było duże zaangażowanie wśród zawodników wszystkich drużyn. Sam Turniej przebiegał sprawnie, rozkład meczów jasny i czytelny. Uważam, że nasza drużyna ''Młodych Byczków" na tle mocnych zespołów pokazała się przyzwoicie. Zabrakło dosłownie kilku sekund, aby wywalczyć 3 miejsce. Niestety karne to loteria. Ogólnie dla nas bardzo pozytywne i emocjonujące wydarzenie.

Michał Filipek (KS Mydlice 2007): Zaczynając od udanej organizacji turnieju, a kończąc na wielu utalentowanych młodych piłkarzach, którzy wynieśli wysoko poziom samych zawodów, był to na pewno bardzo pozytywny bodziec do rozwoju dla zawodników, który pozwoli im wejść w nowy rok z jeszcze większą motywacją do pracy i rozwoju. Szczególnie ciekawym aspektem był pierwszy wspólny występ zespołu zrzeszającego młodzież z całego podokręgu. Chłopaki pokazali, że pomimo iż tak naprawdę dopiero się poznają są w stanie, dzięki codziennej i ciężkiej pracy w swoich klubach, stworzyć całkiem zgraną drużynę.

Damian Dróżdż (Podokręg Sosnowiec 2009): W dniu 14 grudnia miałem okazję uczestniczyć w turnieju Balon Football Festiwal 2019 organizowanym przez Klub Tęcza Błędów. Na boisku pod balonem przy ul. Kresowej stawiło się łącznie 16 drużyn rywalizujących w dwóch kategoriach starszej 2007 i młodszej 2009. Turniej przebiegał bardzo sprawnie bez większych opóźnień, organizacyjnie dopięty była na „ostatni guzik”. Poziom uczestniczących drużyn zagwarantował wiele pozytywnych sportowych emocji, były piękne akcje i bramki. Było o co walczyć, gdyż sponsorzy zagwarantowali bardzo atrakcyjne nagrody, co warte zauważenia nie tylko dla zawodników. Osobiście jestem bardzo zadowolony, gdyż moja drużyna rocznika 2007 KS Mydlice Dąbrowa Górnicza pokazała charakter i w dramatycznych okolicznościach wygrała mecz o 3 miejsce. Z kolei drużyna reprezentacji Podokręgu Sosnowiec 2009, którą prowadziłem wygrała turniej dla swojego rocznika. Mnie natomiast przypadła nagroda za najlepszego trenera turnieju, za którą serdecznie dziękuję jednak tak naprawdę wszystkie laury powinny przypaść chłopakom. Dziękuję i gratuluje organizatorom, gdyż wykonali naprawdę kawał dobrej roboty.

Przypominamy, że w roczniku 2007 wygrała drużyna Akademii 2012 Jaworzno, a w roczniku 2009 wygrała drużyna Podokręgu Sosnowiec

• REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień