LKS ŻYGLIN POMAGA CHOREMU MATEUSZOWI

PRZYJDŹ 29 LUTEGO NA TURNIEJ !!!

29 lutego w hali sportowej w Nakle Śląskim będzie charytatywny Halowy Turniej Piłki Nożnej. Cały dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację kilkuletniego Mateusza Kaima z Piekar Ślaskich.

Organizatorem akcji charytatywnej jest LKS Żyglin. W turnieju mogą uczestniczyć tzw. dzikie drużyny, zgłoszenia przyjmowane są do 14 lutego. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 606-681-092 i 509-031-294 albo pisząc wiadomość na facebookowym profilu klubu.

Mateusz Kaim jest podopiecznym fundacji Iskierka. Na jej stronie czytamy, że chłopiec sporadycznie zaczął się skarżyć na bóle. W kwietniu 2019 r. dolegliwości się nasiliły, pojawiły się jeszcze bóle karku i problemy z obracaniem głowy. Potem było tylko gorzej: postępujący niedowład kończyn i zaburzenia chodu. U Mateusza zdiagnozowano nowotwór, wyściółczak anaplastyczny. Wymaga całodobowej opieki, a wychowuje go tylko mama, która ze względu na chorobę syna musiała zrezygnować z pracy. Tymczasem koszty leczenia i rehabilitacji są wysokie.

Marzeniem piekarzanina są podróże, zwiedzanie i wyjątkowe wyjazdy. Mateusz kolekcjonuje figurki gadów i dinozaurów, lubi grać w Minecrafta, rozwiązywać rebusy i łamigłówki.

Cały dochód z turnieju zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Mateusza. Otwarcie puszek będzie w biurze fundacji Iskierka w Chorzowie, na początku marca znane będzie dokładne rozliczenie.

źródło: własne, www.gwarek.com.pl, lks żyglin

• REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień