WOJCIECH OSYRA: Zapewniamy piłkarzowi rozwój umiejętności...

MŁODZIEŻ

WOJCIECH OSYRA: „Zapewniamy piłkarzowi rozwój umiejętności…”

Bardzo popularne dzisiaj są młodzieżowe Akademie Piłkarskie. Nie ma miejscowości, w której by nie było szkółki dla dzieciaków. Każdy rodzić chciałby, aby jego dziecko poszło w ślady Lewandowskiego, Milika czy Piątka, jak i również każdy młody piłkarz ma to samo marzenie. Te szkółki właśnie pozwalają spełniać te marzenia, choć wiadomo, że nie każdy dzieciak zagra z orzełkiem na piersi. Czasem ogrom dzieci, nie zawsze powoduje, że każdy rodzic , czy dzieciak jest zadowolony z treningu, choć jak wiadomo, mamy prawdziwy „bum” na bycie trenerem i Ci młodzi trenerzy są naprawdę pasjonatami. Aby lepiej trenować, lepiej piłkę przyjmować i podawać, czy nabyć inne ważne cechy piłkarskie, tworzy się indywidualne treningi piłkarskie dla młodych piłkarzy jak na przykład ta Wojciecha Osyry „PROFESJONALNY TRENING PIŁKARSKI”. O to co to jest i jak się tam trenuje zapytaliśmy samego trenera.

Rafał Sacha: Proszę wyjaśnić wszystkim co to jest trening indywidualny?

Wojciech Osyra: Trening indywidualny ma zapewnić piłkarzowi rozwój umiejętności piłkarskich, głównie techniki i mikro-taktyki. Ma na celu poprawę obszarów które na chwilę obecną są na niższym poziomie i udoskonalić to co dobre. Jest to praca, która opiera się na detalach.

RS: Dla kogo i jakiej grupy wiekowej jest on skierowany?

WO: Na trening indywidualny może zarówno trafić 5 latek jak i senior. To wszystko zależy od potrzeb. Dla każdej grupy wiekowej przewidziany jest inny charakter pracy w zależności od poziomu umiejętności.

RS: Co daje takiemu piłkarzowi taki trening indywidualny?

WO: Odpowiednio dobrany i zbilansowany trening indywidualny w żaden sposób nie koliduje z pracą codzienną w klubie. Dobrane proporcje treningowe mają uzupełnić indywidualne obszary treningowe i je poprawić. W treningu indywidualnym bardzo dużo z piłkarzem rozmawiamy, rozkładamy elementy techniki na szczegóły i nad nimi pracujemy. W Klubie trener nie ma zbyt wiele czasu by poświęcić go jednemu piłkarzowi. My mamy. W swojej ofercie posiadam również ZBILANSOWANY TRENING INDYWIDUALNY - to kompleksowa współpraca codzienna z piłkarzem, która reguluje pracę w Klubie z treningiem indywidualnym i poprawą wskazanych obszarów motorycznych poprzez wskazaną przeze mnie jednostkę treningową, którą zawodnik wykonuje sam w domu.

RS: Jak mniej więcej wygląda taki trening (ogólnikowo)?

WO: Trening trwa godzinę. Pracujemy tylko z jednym piłkarzem. Robimy również analizę gry zawodnika, która daje nam obraz pracy na który musimy zwrócić uwagę. Zawodnik wykupując pakiet 4 treningów ma taką analizę swojej gry za darmo. Analiza obejmuje około 50 slajdów w postaci prezentacji multimedialnej, jest w niej mnóstwo statystyk i fragmentów gry.

RS: Jak mógłby trener zachęcić młodych piłkarzy, aby podjęli treningi u Pana?

WO: Mamy 3 argumenty, które wyróżniają nas na rynku:

1. Moje kwalifikacje - TRENER UEFA PRO

2. Pracujemy TYLKO z jednym piłkarzem

3. Wykonujemy darmową analizę gry zawodnika Moja firma zajmuje się treningiem indywidualnym już dwa lata. Treningi odbywają się w Mysłowicach i w Częstochowie. Trenują u nas zawodnicy z topowych klubów nie tylko na Śląsku. Trafiają do nas piłkarze z GKS Katowice, Ruch Chorzów, Górnik Zabrze, Gwarek Zabrze, Piast Gliwice, Raków Częstochowa, Skra Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec, Stadion Śląski, dodam jeszcze, że 200 km na trening dojeżdża piłkarz z Tarnowa. Zatem warto skorzystać i samemu sprawdzić jak takie zajęcia wyglądają i samemu się przekonać.

RS: Na koniec takie pytanie odnośnie Pańskiej osoby. Jakby Pan porównał szkolenie dzieci teraz, do szkolenia w czasach, kiedy Pan zaczynał?

WO: Piłka dziecięca i seniorska transformuje, zmienia się. Dziś biorąc pod uwagę możliwości jakie można stworzyć do rozwoju młodego piłkarza to ogromna przepaść pomiędzy tym co jest teraz a co było kiedyś. Można zadbać o każdy szczegół w rozwoju dziecka: psycholog, trening motoryczny, trening mentalny i w końcu trening indywidualny, nie zapominając przy tym o treningu w dobrej Akademii pod okiem mądrego trenera. Ta praca na wielu obszarach musi w przyszłości przełożyć się na efekt

RS: Dziękuję bardzo za rozmowę i jednocześnie zapraszamy wszystkich chętnych do skorzystania z treningu!

WRAZ Z TRENEREM PRZYGOTOWALIŚMY PROMOCJĘ DLA RODZICÓW I DZIECI. NA HASŁO „LOKALNA PILKA” TRENER WOJCIECH OSYRA UDZIELI RABATU NA TRENING W JEGO SZKÓŁCE.

KONTAKT i SZCZEGÓŁY – 663 136 426

źródło: własne