RED BOX - LIGA MALUCHÓW - 1 KOLEJKA

RED BOX - MALUCHY - 1 KOLEJKA PODSUMOWANIE

W ostatnią sobotę, na Hali Sportowej przy ulicy Spółdzielczości rozegraliśmy pierwszą kolejkę RED BOX Ligi Maluchów rocznika 2007. Na parkiecie zaprezentowały nam się niemal wszystkie drużyny (z wyjątkiem MKS-u Mysłowice), które postarały się o ogrom emocji kipiących z większości meczy.

Po otwarciu Ligi nie sposób znaleźć faworytów. Równie efektowne, co niespodziewane pokonanie przez ROW Rybnik UKSu Sprint 4-0 nie zostało "skonsumowane", gdyż już w kolejnym meczu faworyt uległ RED BOXowi 0-1. Z biegiem meczy podopieczni Krzysztofa Witka zdołali odbudować wiarę w swoje umiejętności, sobotnie popołudnie wieńcząc... triumfem 3-2 nad gospodarzem Ligi Maluchów. O podium na pewno bić się również będzie Lechia 06 Mysłowice I, Sparta Katowice i UKS Karlik; każda z tych trzech drużyn licznie zgromadzonej publiczności pokazała doskonałą organizację gry i kilka gwiazd - które na pewno będą decydować o wynikach kolejnych meczy. Póki co z zerowym stanem punktowym znajdują się Lechia II i Piłkarz Sosnowiec, lecz absolutnie nie można wykluczyć, że wraz z biegiem sezonu nie wskoczą one na poziom niewygodny nawet dla faworytów. Na kolejne mecze rocznika 2007 przyjdzie nam poczekać do 26 stycznia, tydzień wcześniej na Halę powrócą zawodnicy 2008/09.

Lechia Mysłowice I – Lechia Mysłowice II 2-1

RKP ROW Rybnik – Sprint Katowice 4-0