UDANY POŚCIG SZCZAKOWIANKI. MOCNA TĘCZA

LO 4 Katowice

Udany pościg Szczakowianki. Mocna Tęcza.

Bardzo dobre widowisko zobaczyli licznie przybyli kibice, którzy zasiedli w niedzielne popołudnie na stadionie w Ząbkowicach. Goście bez Chwalibogowskiego, ale z Cygnarem, Szopą, Smarzyńskim, czy Fonfarą. Gospodarze min. z Dudkiem i Kowalczykiem. Czego chcieć więcej…?

Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia, bo już w 10. minucie po strzale Sebastiana Dudka prowadzili 1:0. Goście odpowiedzieli strzałem Roberta Nowaka, który z bliska trafił w bramkarza Tęczy (17.min). W 26. minucie było już 2:0 po strzale Arkadiusza Kowalczyka. Dawno nie widzieliśmy tak bezradnej Szczakowianki jak w tej pierwszej połowie. W 35. minucie goście strzelają bramkę (Marcin Smarzyński), ale sędzia boczny podnosi chorągiewkę i bramka nie zostaje uznana. Przełomowy moment meczu nastąpił w 42. minucie, gdy zawodnik gospodarzy Aleksander Głowa dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić plac gry. Goście w tym momencie „wyczuli” co się święci i ruszyli na gospodarzy, a że czasu było już mało, to tylko w 43. minucie Igor Szopa z bliska uderzył, ale znów w bramkarza Tęczy. Bardzo dobra połowa w wykonaniu piłkarzy z Błędowa, którzy nie dali pograć zbytnio piłkarzom z Jaworzna.

Druga połowa jeszcze bardziej emocjonująca. Atak gości trwał od początku drugiej połowy, ale korekty w składzie, które porobił trener Tęczy po czerwonej kartce przynosiły skutek do 62. minuty. Wtedy to po strzale Grzegorza Fonfary „wypluł” przed siebie bramkarz Tęczy, a tam już czekał Smarzyński, który z bliska zdobył kontaktową bramkę. Minutę potem gospodarzom udało się wyprowadzić ładną akcję, którą strzałem zakończył Kowalczyk, ale bramkarz gości wybił piłkę na róg. Napór gości trwał. Minuty upływały, nerwów było coraz więcej i w 86. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Fonfara i w tym momencie ilość zawodników w obu drużynach wynosiła 10. Nie załamało to gości, którzy minutę później wyrównali, a bramkę z bliska zdobył Dawid Wadas. Chwilę potem sędzia meczu Dawid Bukowczan zakończył to emocjonujące widowisko, po którym większość zawodników obu klubów padła ze zmęczenia na murawę.

Kibice mogli być zadowoleni po takim spotkaniu. Zadowolony był też trener gości Paweł Cygnar, który cieszył się z tego jednego punktu. Zasmucony był za to trener Tęczy Mariusz Grząba, który jednak nie miał pretensji za czerwoną kartkę do Głowy, ani za brak asekuracji obrońców przy strzelonych bramkach Szczakowianki. Był bardzo zadowolony z postawy swoich zawodników. A ile znaczy dla Szczakowianki Bartłomiej Chwalibogowski pokazał ten mecz…