TOMASZ OWCZAREK: "NOWY TRENER, NOWE NADZIEJE..."

IV liga śląska gr.1

14 stycznia piłkarze Sarmacji wznowili treningi, już z nowym trenerem Tomaszem Owczarkiem. My zadaliśmy trenerowi kilka pytań. O to co nam powiedział:

SD: Panie Trenerze w Sarmacji stoi przed Panem nowe wyzwanie, ponieważ będziński klub przeszedł latem diametralną zmianę kadrową i te nowe twarze zawsze muszą mieć czas, aby się "dotrzeć". W klubie z którego Pan przychodzi, czyli Polonii wyszło to bardzo dobrze, ponieważ zakończyliście jesień na szczycie "pudła".

Tomasz Owczarek: Przychodzę do Sarmacji jako nowy trener i w myśl porzekadła nowy trener równa się nowe nadzieje. Wiem, że zespół przeszedł dużą przebudowę, ale dla mnie jako trenera to tylko plus. Chcemy, aby trzon tej drużyny został tak, aby tworzyć fajny zespół wspólnie z młodzieżą i podnieść się w tabeli.

SD: Czy podczas kariery zawodniczej miał Pan okazje występować w naszej czwartej lidze śląskiej?

TO: Tak, grając w Gieksie byłem też kierowany do drużyny rezerw, grającej wówczas na tym szczeblu rozgrywek. Jako trener znam realia tej ligi oraz fakt, że znaczącą większość klubów to drużyny półamatorskie, gdzie zawodnicy łączą pracę zawodową z piłką.

SD: W Głubczycach miał Pan możliwość współpracować również z bardziej doświadczonymi w ligowych bojach zawodnikami, spośród których najbardziej rozpoznawalny jest Jacek Broniewicz. W BKS-ie również występowało kilku zawodnik z ligi, tj. Bensz, Sadowski, Bała czy Balul, czy w tym okienku transferowym możemy się spodziewać głośnego nazwiska?

TO: Okienko tzw. grudniowe jest specyficzne i nieraz ciężko kogoś pozyskać z dotychczasowego klubu ze względu na ekwiwalenty. Mamy teraz szeroką kadrę, a jeżeli kogoś pozyskamy to dobrze, jeżeli natomiast nie to będziemy bazować na swoich zawodnikach. Kilku zawodników jest w orbicie naszych zainteresowań i nie ma wśród nich ligowców, ale jeden ma ciekawe CV. Na pewno będę musiał też zobaczyć zespół w grach kontrolnych i wtedy też podejmę decyzje, gdzie ewentualnie kogoś potrzebujemy.

źródło: własne, SD