SPARING: ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC - KS OLKUSZ

SPARING

ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC – KS OLKUSZ 1:0 (0:0)

Bramka: Koniusz Michał

W 1 połowie Zagłębie nie wykorzystało rzutu karnego (bramkarz obronił). W 73. minucie Jan Polak oddał strzał, piłka trafiła w poprzeczkę, po czym spadła na głowę kapitana drużyny Zagłębia, który z bliska umieścił piłkę w siatce.

Po meczu zadaliśmy kilka pytań trenerowi Zagłębia Mariuszowi Strojczykowi.

RS: Panie Trenerze, krótka opinia sparingu z Olkuszem.

Mariusz Strojczyk: Wydaje mi się, że samo to, że nasi młodzi chłopcy z rezerw z rocznika 2000, 2001, 2002, 2003 podjęli rywalizację i nie byli wcale gorszą drużyną od czwartoligowca jest na pewno dla nich godne pochwały. Jeżeli chodzi o sam mecz, to wydaje mi się, że to my stworzyliśmy więcej klarownych sytuacji do strzelenia bramki. Wynik spotkania 1:0, nie strzelony karny, nie strzelony rzut wolny z 16 metra, kilka sytuacji sam na sam. Wydaje mi się, że wynik mógł być wyższy, gdybyśmy mieli lepszą skuteczność. Trzeba też pochwalić Suchockiego, który wyciągnął w pierwszej połowie sytuację sam na sam. Idziemy w dobrym kierunku.

RS: Jesteście po 2 sparingach, czy te 2 mecze już coś Trenerowi „powiedziały”, jakieś wnioski?

MS: Mamy swój plan, w których chcemy ogrywać młodych zawodników, tak jak to było w dzisiejszym sparingu. W tamtym tygodniu testowaliśmy zawodników z Ameryki. Także można powiedzieć, że zagraliśmy dwa sparingi w dwóch różnych składach, ale właśnie ten okres przygotowawczy charakteryzuje się tym, że można sobie eksperymentować.

RS: Zapytam, o ligę. Końcówka rundy była udana. Czy w 2 części sezonu ma Pan jakieś cele…spokojne utrzymanie, czy będziecie pukać do czołówki i atakować czub tabeli?

MS: Chcemy zająć jak najwyższą pozycję, tym bardziej, że będzie reorganizacja, ale chcemy zająć jak najwyższą pozycję. Uważam, że w rundzie jesiennej mogliśmy zdobyć o wiele więcej punktów niż zdobyliśmy. Straciliśmy ich po drodze dużo, ale to są młodzi chłopcy, którzy uczą się tej ligi. Nikt z drużyny z tamtego sezonu nie został w kadrze. Teraz się uczą i mam nadzieję, że to będzie procentować w przyszłości.

RS: Dziękuję za rozmowę.

źródło: własne