SPARING STAL CHEŁM ŚLĄSKI - WYZWOLENIE CHORZÓW

SENIORZY

STAL LEPSZA OD WYZWOLENIA. ZDECYDOWAŁA DRUGA POŁOWA

W sobotnim sparingu rozegranym w Chełmie Śląskim, miejscowa Stal grająca w A klasie tyskiej, pokonała również A klasowe, ale grające w A klasie katowickiej Wyzwolenie Chorzów 2:0. Do przerwy utrzymywał się remis 0:0. Dopiero w drugiej połowie gracz gospodarzy Adam Głos dwa razy pokonał bramkarza gości Piotra Wolana.

Oto opinie pomeczowe obu trenerów:

Marek Rusek (Stal): Przed ostatnim sprawdzianem przed ligą, miałem obawy o formę mojego zespołu. Część zawodników przebywa jeszcze na urlopie i nie mogłem skorzystać między innymi z mojego jedynego bramkarza. Zespół trenera Grzegorza Rajmana, to w części zawodnicy których znam z ligi okręgowej z Imielina. Początek meczu to przewaga w operowaniu piłką zespołu z Chorzowa. Próba neutralizacji trójki środkowych pomocników nie zawsze nam się udawała. Oskrzydlające akcje Chorzowian mogły skończyć się bramkami, ale brakowało precyzji przy dośrodkowaniu. Dwukrotnie nasi stoperzy wybijali piłkę blisko linii bramkowej. Ograniczaliśmy się do kontrataków. Dwa z nich mogły zakończyć się bramkami. W pierwszej sytuacji lob Głosa minął nie tylko bramkarza, ale i słupek bramki. W drugiej sytuacji ten sam zawodnik w ostatniej chwili został zatrzymany w polu karnym przez stopera gości. Kilka przechwytów Saternusa w środku pola mogło zakończyć się zdobyczą bramkową, ale Szymon Siwek nie odważył się na uderzenie, a jego podanie do napastnika było minimalnie niecelne. Do spornej sytuacji doszło w polu karnym Chorzowian, kiedy strzał Krzysztofa Kściuka trafił w rękę obrońcy. Sędzia nie zdecydował się na odgwizdanie rzutu karnego. W drugiej połowie wytrzymaliśmy początkowy napór przeciwnika i stopniowo zaczęliśmy kontrolować mecz. W 55 minucie po podaniu Kamila Hudzikowskiego w sytuacji 1 na 1 znalazł się Adam Głos. Zwlekał z oddaniem strzału, ale finalnie piłka po lobie nad bramkarzem znalazła się w siatce. W 70 minucie ten sam zestaw zawodników doprowadził do podwyższenia wyniku. Płaskie podanie z bocznej strefy boiska nie zostało zatrzymane przez stopera gości. Chłodną głowę w polu karnym zachował Głos i strzałem po ziemi pokonał bramkarza. Chorzowianie próbowali zdobyć bramkę kontaktową, ale bramkarz Wyzwolenia broniący w naszych barwach spisywał się bardzo dobrze. Wyróżnić należy Daniela Długajczyka, który harował w środku pola. Ten mecz wlał sporo optymizmu przed sezonem w moje serce. Mamy problemy ze skompletowaniem kadry i tylko jednego bramkarza. Frekwencja na treningach nie jest wysoka. Jednak dziś zawodnicy Stali udowodnili, że w jedności siła i mała, ale skonsolidowana grupa skupiona na jednym celu może osiągać dobre wyniki.

Grzegorz Rajman (Wyzwolenia): Rozegraliśmy wymagający sparing z dobrze poukładaną drużyną. My natomiast jesteśmy dopiero na etapie budowy nowej drużyny i kształtowania kadry. Potrzebujemy czasu na dopracowanie poszczególnych elementów chociaż tego czasu jest coraz mniej, bo za 2 tygodnie zaczynamy rozgrywki. Sam sparing uważam za bardzo pożyteczny, bo to co sobie założyliśmy w większości realizowaliśmy na boisku, budowaliśmy akcje od tyłu, długo utrzymywaliśmy się przy piłce i stwarzaliśmy sytuacje bramkowe. Z bardzo dobrej strony pokazali się nasi obaj bramkarze broniący po połowie w obu drużynach,  gdyż użyczyliśmy ich na prośbę gospodarzy.