RED BOX - LIGA HALOWA - ZAPOWIEDŹ 23 - 24.02

RED BOX - LIGA HALOWA - ZAPOWIEDŹ  23 - 24.02

WEEKENDOWE GRANIE Z RED BOX-em

Sezon halowy na przed ostatniej prostej. Najbliższy weekend będzie ostatnim w tym sezonie dla kilku drużyn. Jednym wleje nadzieje w serca, dając szansę na podium, medale, nagrody rzeczowe – innym ta nadzieja zostanie odebrana. Mnóstwo emocji o soboty godz. 16:30, aż do niedzieli godz. 13.30. Wszystkich uczestników, kibiców, obserwatorów, bardziej i mniej zainteresowanych zapraszamy na halę przy ul. Spółdzielczości 21.

EKSTRALIGA:

Tylko jeden mecz Ekstraligi odbędzie się w sobotnie popołudnie. Dwie drużyny zamykające stawkę, czyli Katowice Internationals i ClubJU i WITMED staną po przeciwnych stronach barykady i zawalczą w bezpośrednim starciu o to, by na koniec sezonu nie plasować się na ostatnim miejscu.

Największe emocje towarzyszyć nam będą w niedzielny poranek. O 9:00 W.S.D. Alter Ego Pub zmierzą się z Szóstką Katowice/Power Partners. Stawką tego spotkania będzie miejsce na podium. W.S.D. aktualnie plasuje się na 4 pozycji z trzema punktami straty do Szóstki. Zwycięstwo podopiecznych Przemysława Kempnego wywinduje ich na najniższy stopień podium, natomiast jeżeli zwycięstwo odniesie Szóstka Katowice – zapewni sobie medal.

Po zakończeniu tego spotkania pozostaniemy w strefie medalowej. Punktualnie o 9:45 rozpocznie się spotkanie, którego stawką będzie mistrzostwo tegorocznego sezonu. A-TN vs Tyskie Browary Książęce. Aby myśleć o złotym medalu Tyskie muszą ten mecz wygrać. Dodatkową motywacją będzie fakt, że rozdanie nagród po zakończeniu bieżącego sezonu odbędzie się na ich terenie. Zadanie to jednak należeć będzie do arcytrudnych. Przed meczem A-TN ma 2 punkty przewagi, najwięcej strzelonych i najmniej straconych goli.

Zmagania w Ekstralidze zamknie pojedynek Inwetu z Yellow Submarine. Obie drużyny znajdują się aktualnie w środku tabeli, bez większych szans na medalową zdobycz w tym sezonie, natomiast wiemy, że są to drużyny niezwykle ambitne, i dla nich to ogromna różnica czy zakończą sezon na 5 czy na 6 miejscu. Emocji na pewno nam nie zabraknie, a wszystko śledzić będzie oko naszej kamery. Do relacji z tych wydarzeń oczywiście zaprosimy do redboxTV.

I LIGA:

Dwie drużyny zakończą swój sezon w najbliższy weekend. Mowa o FC Siemce i Auto-Skup Fortis. Najpierw (sobota 17:15) zmierzą się w bezpośrednim pojedynku. Następnie Auto-Skup Fortis zostanie na parkiecie by rozegrać swój drugi sobotni, a ostatni w tym sezonie mecz. Ich rywalem RBV. Auto-Skup do weekendowych zmagań przystąpi z 4 miejsca, tracąc cztery punkty do MPFC i FC Zawodzia. Chcąc myśleć o medalu Fortis musi zdobyć komplet punktów i liczyć na potknięcia rywali. Nie łatwe to zadanie przed ekipą Roberta Kocura – wybiegać 80 minut, ale zwycięstwa rodzą się w bólach.

FC Siemce przystępują do zamknięcia sezonu z ostatniej lokaty. Po sobotnim meczu z Fortisem, na hali pojawią się również w niedziele i podejmą przed ostatnich Wolnych Strzelców.

Również dwa mecze w weekend rozegra Geo-Profit. W sobotę o 16:30 rozegrają mecz z sąsiadem z tabeli – RBV, natomiast w niedziele o 12:45 staną na drodze zespołowi MPFC w drodze po medal. I choć Geo-Profit nie walczy o strefę medalową, to może w niej sporo namieszać, zabierając punkty zespołowi, któremu przewodzi Krzysztof Szymała. W tym też upatrują swoje szanse na podium zawodnicy Auto-Skup Fortis, a i FC Hollywood i FC Zawodzie z zapartym tchem będą czekali na rezultat tego spotkania. Zwłaszcza, że obie te drużyny zmierzą się w bezpośrednim pojedynku w niedziele o godz. 10:30.

źródło: własne, www.redboxsoccer.com