PUCHAR POLSKI SOSNOWIEC

SZCZAKOWIANKA DRUGIM FINALISTĄ

.

Pierwszy wtorkowy półfinał między Cyklonem, a Unią Dąbrowa Górnicza odbywał się przy ładnej pogodzie i był spokojnym widowiskiem...

Środowe starcie odbywało się w zimnej atmosferze...Nad Szczakową krążyły czarne chmury, jakby przypominały gospodarzom o tym, że przyjeżdża drużyna czwartoligowa i przygoda pucharowa może się skończyć. Nic bardziej mylnego...

Szybkie, dobre widowisko, szkoda, że czasem wykończenia nie były lepsze, ale i tak zobaczyliśmy aż 5 bramek. Już w 3. minucie Szczakowianka mogła objąć prowadzenie, ale Paweł Cygnar po strzale z rzutu wolnego trafił w słupek. Nie strzelili gospodarze, strzelili goście. Na strzał z ostrego kąta zdecydował się Łukasz Burczyk i piłka po rękach młodego bramkarza gospodarzy trafiła wpadła do siatki. Konsternacja na trybunach...Szybko mija zdziwienie,bo w 40. minucie jest już remis 1:1. Szybkie rozegranie rzutu wolnego, podanie do Śliwy, a ten wbija piłkę do siatki.

Druga połowa to połowa pełnej walki o każdy metr boiska. Mimo tego, że gospodarze grają o klasę niżej, to oni się lepiej prezentowali i w 50. minucie zdobyli bramkę na 2:1 po strzale głową Marcina Smarzyńskiego. W 63. minucie faulowany jest Cygnar w polu karnym i mamy rzut karny, który pewnie strzela Grzegorz Fonfara. Rozmiary porażki zmienia w 86. minucie Kajetan Sikora.

Szczakowianka wygrywa, bo była lepsza i bardziej zasłużyła. Natomiast goście muszą kilka spraw uporządkować i zacząć stwarzać sobie sytuacje i je wykorzystywać.

Tym sposobem znamy już parę finalistów, którzy na wiosnę spotkają się na stadionie ludowym w Sosnowcu. Tworzą ją Unia Dąbrowa Górnicza i Szczakowianka Jaworzno.