POMÓŻMY ZENKOWI - ZBIÓRKA PIENIĘDZY

GRAMY DLA ZENKA - MECZ w ZABRZU I na ZRZUTKA.PL

Były pomocnik Szombierek Bytom, czy Górnika Zabrze walczy dziś o sprawność. Zwykłe czynności sprawiają mu wiele problemów, a w dodatku musi zmagać się Z wielkim bólem, najgorszym gdy przychodzi noc. Od kilku tygodni trwa akcja pomocy dla Zenona Lisska. Uruchomiona została specjalna zbiórka pieniędzy potrzebnych na przeprowadzenie operacji.

Do akcji włączył się również Górnik Zabrze. Podczas meczu z Piastem Gliwice (3 listopada) na terenie stadionu przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy.

U Zenona zdiagnozowano zaawansowaną chorobę zwyrodnieniową obydwóch stawów biodrowych, co powoduje stałe, utrudniające codzienne funkcjonowanie dolegliwości bólowe oraz ograniczenie ruchomość, powodując znaczne obniżenie komfortu życia. W tym zaawansowanym przypadku jedynym ratunkiem, który pozwoli na pozbycie się uciążliwych dolegliwości jest zabieg endoprotezoplastyki stawów biodrowych, czyli zabieg wszczepienia sztucznych stawów.

Koszt zabiegu dla jednej nogi to 20 000 zł.

Dziś porusza się jeszcze na własnych nogach, jednak codzienne wejście po schodach na 2 piętro 4 piętrowego budynku traktowane jest, jak wygrana z odwiecznym rywalem. Ciężkim treningiem jest codzienne wychodzenie do pracy. Zdobycie się na oddanie swojemu hobby, czyli wędkarstwu jest wysiłkiem, na który już powoli brakuje sił.

Pieniądze można również wpłacać za pośrednictwem platformy ZRZUTKA.PL

źródło: własne, zrzutka.pl, www.gornikzabrze.pl

• REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień