PODSUMOWANIE RUNDY - POGOŃ IMIELIN

1 LO Katowice

Pogoń Imielin po rundzie jesiennej zajmuje 2 miejsce. Po 15 spotkaniach liczba zdobytych punktów wynosi 33. 10 wygranych, 3 remisy i 2 porażki. Oto podsumowanie rundy przez trenera:

Grzegorz Rajman: W mojej opinii uważam, że trzeba kolejną rundę zaliczyć do bardzo udanych, bo sam fakt, że zakończyliśmy ją na 2 miejscu i ponownie jesteśmy na podium tylko to potwierdza. A naprawdę była ona dla nas pod wieloma aspektami bardzo trudna. Przed rozpoczęciem sezonu doszło u nas do dużych zmian kadrowych, zespół opuścili Niewiedział, Rzepa, Nagi N, Nagi M, Botsch, wypadł kontuzjowany Tomek Matysek, a więc znaczące ubytki. W zamian próbowaliśmy to w jakimś stopniu zrekompensować. Na szczęście udało się pozyskać w ostatniej chwili 2 wartościowych zawodników (Śliwa,Musiolik), którzy dobrze wkomponowali się w zespół. Na pewno w większości meczów widoczny był brak typowego napastnika, co spowodowane było odejściem Niewiedziała - najlepszego strzelca w poprzednich sezonach, oraz szybkiego Nagiego. Cuber, który jest bardzo dobrym napastnikiem mało w tej rundzie był dyspozycyjny, natomiast Szluzy to młody obiecujący chłopak, który musi jeszcze trochę okrzepnąć w piłce seniorskiej. Ale naszym największym problemem był brak możliwości regularnego treningu poszczególnych zawodników, co spowodowane było głównie pracą na zmiany, kontuzjami, kartkami...przez co nasze pole manewru było znacznie ograniczone i często zmienialiśmy ustawienie zespołu rotując pozycje zawodników. Praktycznie żadnego spotkania nie rozegraliśmy optymalną jedenastką! Z tej rundy w szczególności zapamiętam dwa spotkania. Pierwszy wygrany, a zarazem prestiżowy mecz z zespołem Podlesianki 2-0 na jej boisku, przy okazji zdobywając ,,twierdzę" Podlesie, gdzie graliśmy bardzo mądrze odbierając gospodarzom wszelkie atuty. Przy okazji pokazując niesamowity charakter, bo grając w osłabieniu ponad 30 minut zdobyliśmy bramkę w 82 minucie na 2-0, ustalając wynik spotkania i zasłużenie wygrywając. Dodało nam to jeszcze większej pewności na kolejne spotkania. Drugi niestety przegrany mecz z Wyzwoleniem, gdzie do obecnej chwili nie potrafię zrozumieć co się stało. Bo prowadząc do 82 minuty 2-1 i mając pełną kontrolę nad większością spotkania przegraliśmy go...Podsumowując całą rundę oceniam ją bardzo pozytywnie, bo ilość zdobytych punktów i miejsce w tabeli przy problemach jakie nam towarzyszyły bardzo mnie cieszą. Jak również coraz większy progres miejscowej młodzieży w szczególności Żaka, który zaliczył kilka udanych meczy, jak również debiuty Szluzego, Goduli, wcześniej Chechelskiego, czyli chłopaków na których chcemy coraz częściej stawiać, ale muszą mieć świadomość, że jeszcze dużo pracy przed nimi. Dziękuję jeszcze raz drużynie za włożony wysiłek w każdy trening i mecz, bo wiem najlepiej ile ich to zdrowia kosztuje. Po raz kolejny również pokazali, że tworzą świetny kolektyw i że w zespole panuje świetna atmosfera. Swoją postawą na boisku udowodnili, że zasługują na słowa uznania.

źródło: własne