MARIUSZ GRZĄBA: "NIE MAMY CIŚNIENIA"

LO 4

TĘCZA BŁĘDÓW

W tym sezonie w 4 grupie będzie kilka klubów, które będą wiodły prym. Niektórzy się zastanawiają, czy piłkarze z Błędowa po takich wzmocnieniach będą właśnie w tej grupie, czy potrzeba będzie czasu, aby wszystkie tryby w ekipie Mariusza Grząby zaskoczyły. Oto co nam powiedział o obecnej sytuacji trener Grząba.

RS: Jest Pan zadowolony z okresu przygotowawczego?

Mariusz Grząba: Nie można nazwać tego okresem przygotowawczym, to raptem 3 pełne mikrocykle. To co najważniejsze jest robione zimą. Druga sprawa, że nasza drużyna z dnia na dzień się kształtowała. Dołączyło do nas 16 nowych zawodników. I na pewno potrzebujemy czasu, aby to wszystko się zazębiło i wyglądało tak jak sobie zaplanowaliśmy. Oczywiście od 1 meczu chcemy punktować i wyrywać z każdego meczu tyle ile będzie możliwe, a czas na pewno będzie naszym sprzymierzeńcem.

RS: Czy jest Pan zadowolony z kadry?

MG: Myślę, że w tak krótkim czasie zrobiliśmy tyle ile mogliśmy zrobić. Mamy bardzo młodą drużynę, ale każdy z tych młodych chłopaków 17,18,19, 20 letnich ma wysokie umiejętności indywidualne i teraz moja w tym rola, aby na boisku była drużyna, plus doświadczenie w osobie Sebastian Dudka i Arka Kowalczyka. Oczywiście zawsze może być lepiej, ale ja jestem zadowolony z tych chłopaków, którzy do nas dołączyli i myślę, że wspólnie możemy zrobić coś fajnego. Zadowolony jestem z tego jak drużyna pracuje na treningach, gdzie frekwencja jest prawie 100 procentowa (zdarzają się mikrourazy, choroby itp).  Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra, nie ma podziału na młodszych i starszych. Jesteśmy jak jedna rodzina i zrobimy wszystko, aby zarząd, kibice byli usatysfakcjonowani naszą postawą na boisku.

RS: Jaki cel wyznaczyliście sobie na ten sezon. Mając taką kadrę i zawodników, to chyba można myśleć o czubie tabeli?

MG: Dla nas liczy się każdy kolejny mecz. Najważniejszym teraz jest sobotni mecz ze Źródłem. Wiemy, że czeka nas ciężki mecz, pierwsze mecze zawsze są zagadką. Ale zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby 3 pkt zostały w Dąbrowie Górniczej. Na pewno takie drużyny jak Wojkowice, Podlesianka, Szczakowianka są uważane za faworytów do awansu,  widać to po transferach jakie te kluby zrobiły. Ale życzyłbym sobie, aby znalazła się jakaś drużyna spoza tej trójki, która będzie czarnym koniem rozgrywek. My ciśnienia nie mamy, jest nowa drużyna która potrzebuje czasu i spokoju. Na pewno małymi kroczkami będziemy robić swoje, a co przyniesie boisko zobaczymy. Jestem dobrej myśli.

RS: Chciałby Pan coś powiedzieć kibicom i ludziom związanym z klubem?

MG: Zapraszamy na nasze mecze. Na pewno będziemy grać ofensywną piłkę, nie w naturze tych chłopaków jest grać zachowawczo i liczyć tylko na kontrę. Wiemy, że w większości meczy, drużyny grające z nami będą grać cofnięte, ale jesteśmy na to przygotowani i będziemy realizować swój plan.Nasze plany to punktować w każdym meczu i nie patrzeć za siebie, bo jak wiemy spada co najmniej 5 drużyn. Ta liga okręgowa w tym roku zapowiada się mega ciekawie i uważam, że jest najsilniejsza od lat i uważam także, że kilka drużyn z naszej okręgówki spokojnie poradziłoby sobie już teraz w 4 lidze. Będzie to na pewno najsilniejsza grupa ze wszystkich grup ligi okręgowej. Na pewno w tym roku liga okręgowa poziomem dorówna relacjom z meczy przez portal lokalna piłka! Na koniec dziękuję Zarządowi, sponsorom, że mogliśmy zrealizować wszystkie nasze cele transferowe.

• MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów)
  • REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów)
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne)
  • SKLEP Z NAPOJAMI (na różne okolicznościowe przyjęcia - rabat dotyczy tylko napojów),