LO: ZNAMY ZASADY I PODZIAŁY

SENIORZY - LO

WSZYSTKO WIADOME, CZEKAMY NA PIERWSZY GWIZDEK...

Na ostatnim zebraniu Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej poznaliśmy wiele decyzji. O pucharze pisaliśmy, 4 lidze pisaliśmy. Natomiast teraz napiszemy o lidze okręgowej.

Rozgrywki Klasy Okręgowej wystartują 25 lipca.

W klasach okręgowych każda grupa, podzielona została na dwie podgrupy. O ich składach decydują Podokręgi. W każdej podgrupie w pierwszej rundzie zespoły w systemie każdy z każdym rozegrają mecz i rewanż. W drugiej rundzie cztery najlepsze zespoły z każdej podgrupy zmierzą się w grupie mistrzowskiej bez zaliczenia punktów z I rundy. Po 8 drużyn w 6 grupach - zgodnie z podziałem terytorialnym Podokręgów: Bytom-Zabrze, Częstochowa-Lubliniec, Katowice-Sosnowiec, Racibórz-Rybnik, Bielsko-Biała-Tychy i Skoczów-Żywiec, systemem każdy z każdym - mecz i rewanż - będzie rywalizować o awans. Pozostałe drużyny w 6 grupach (jak wyżej) zagrają o utrzymanie z drużynami, którymi nie spotkały się w pierwszej rundzie, z której punkty zostaną zachowane.

W grupie Bytom-Zabrze spadną 4 ostatnie drużyny, w grupie Częstochowa-Lubliniec 6, w grupie Racibórz-Rybnik 5, w grupie Katowice-Sosnowiec 7, w grupie Bielsko-Biała-Tychy 4 i w grupie Skoczów-Żywiec 4. Liczba spadkowiczów może ulec zmianie w zależności od liczby spadkowiczów z wyższych klas.

W sezonie 2021/2022 każda grupa w Klasie Okręgowej liczyć będzie 16 drużyn.

źródło: własne, Rafał Sacha, www.slzpn.katowice.pl

• CHEERS - 15% zniżki na SUPLEMENTY (kliknij pod link http://m.pogonimielin.futbolowo.pl/news/3167568)