LO: ZNAMY CZĘŚĆ GRUP W PODOKRĘGACH

SENIORZY - LO

ZNAMY GRUPY I TERMINARZE

Oto kilka informacji z podokręgów (data 1 kolejki, grupy):

PODOKRĘG KATOWICE:

11 drużyn z Podokręgu Katowice utworzyło podgrupę rozgrywek w Klasie okręgowej Katowice-Sosnowiec.

Na poprowadzonym przez Prezesa Podokręgu Katowice Stefana Mleczkę spotkaniu przedstawicieli zespołów ustalono terminarz pierwszej kolejki, którą zaplanowano na 25 lipca o godzinie 17.00. Zmierzą się: Naprzód Lipiny - LGKS Podlesianka, Sparta Katowice - MK Górnik Katowice, Górnik 09 Mysłowice - Orzeł Mokre, Wawel Wirek - Pogoń Imielin i MKS Siemianowiczanka - Urania Ruda Śląska, a GKS GieKSa II Katowice w pierwszej kolejce pauzuje.

Pełny terminarz ukaże się na stronie Podokręgu Katowice w najbliższym czasie.

Dodajmy, że zgodnie z regulaminem rozgrywek I runda zostanie rozegrana na systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Po zakończeniu I rundy 4 najlepsze drużyny z Podokręgu Katowice razem z 4 drużynami Podokręgu Sosnowiec utworzą grupę mistrzowską. Zespoły, które do rywalizacji przystąpią z "wyzerowanym" kontem punktowym walczyć będą o jedno miejsce, grając mecz i rewanż każdy z każdym. Natomiast pozostałe zespoły z obydwu podokręgów utworzą grupę "spadkową", liczącą w sumie 14 drużyn. W niej zaliczone zostaną wyniki bezpośrednich meczów, a drużyny zmierzą się systemem mecz i rewanż tylko z tymi rywalami, z którymi w I rundzie nie grały. Spadek dotknie minimum 7 zespołów. Liczba spadkowiczów może się zwiększyć w przypadku spadków do tej grupy drużyn z wyższych lig.

PODOKRĘG SOSNOWIEC:

Zgodnie z regulaminem rozgrywek I runda zostanie rozegrana na systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Po zakończeniu I rundy po 4 najlepsze drużyny z I i II grupy razem utworzą grupę mistrzowską. 8 zespołów, które do rywalizacji przystąpią z "wyzerowanym" kontem punktowym walczyć będzie o jedno miejsce premiowane awansem, grając mecz i rewanż każdy z każdym. Pozostałe zespoły z obydwu grup utworzą grupę "spadkową", liczącą w sumie 11 drużyn. W niej zaliczone zostaną wyniki bezpośrednich meczów, a drużyny zmierzą się systemem mecz i rewanż tylko z tymi rywalami, z którymi w I rundzie nie grały. Spadek dotknie minimum 7 zespołów. Liczba spadkowiczów może się zwiększyć w przypadku spadków do tej grupy drużyn z wyższych lig.

Terminarz pierwszej kolejki, którą zaplanowano na 25 lipca o godzinie 17.00 zmierzą się: KS NIWY BRUDZOWICE - KS GÓRNIK PIASKI, KS UNIA ZĄBKOWICE - MKS GÓRNIK WOJKOWICE, KP SARNÓW - ZAGŁĘBIE S.A. II SOSNOWIEC, KS CYKLON ROGOŹNIK - LKS TĘCZA BŁĘDÓW, LKS OSTOJA ŻELISŁAWICE - LKS ŹRÓDŁO KROMOŁÓW

PODOKRĘGI RACIBÓRZ I RYBNIK:

Termin pierwszej kolejki rozgrywek Klasy okręgowej Podokręgów Racibórz-Rybnik wyznaczono na 1 sierpnia.

Podczas rybnickiego spotkania przedstawicieli drużyn biorących w rozgrywkach prezesi zainteresowanych Podokręgów ustalili, że sezon 2020/2021 w tym regionie rozpocznie się w dwóch podgrupach. W pierwszej, złożonej z drużyn Podokręgu Racibórz prezes Podokręgu Rybnik Andrzej Paulus wylosował, że na inaugurację zmierzą się: KS 1905 Krzanowice - LKS Krzyżanowice, LKS Tworków - Dąb Gaszowice, Silesia Lubomia - Zameczek Czernica, LKS 1908 Nędza - Unia Racibórz i Naprzód Borucin - Czarni Gorzyce.

Natomiast w drugiej podgrupie, złożonej zespołów z Podokręgu Rybnik prezes Podokręgu Racibórz Stefan Ekiert, wylosował, że w pierwszej kolejce zagrają: Forteca Świerklany - Pierwszy Chwałowice, MKS Czerwionka - Gwiazda Skrzyszów, Polonia Łaziska - MKS 32 Radziejów-Popielów, Granica Ruptawa - Polonia Marklowice i Płomień Połomia - Rymer Rybnik.

Pozostałe zespoły z obydwu grup utworzą grupę "spadkową", liczącą w sumie 12 drużyn. W niej zaliczone zostaną wyniki bezpośrednich meczów, a drużyny zmierzą się systemem mecz i rewanż tylko z tymi rywalami, z którymi w I rundzie nie grały. Spadek dotknie minimum 5 zespołów. Liczba spadkowiczów może się zwiększyć w przypadku spadków do tej grupy drużyn z wyższych lig.

Rozgrywki poprowadzi Podokręg Rybnik.

PODOKRĘGI BIELSKO BIAŁA I TYCHY:

Na zebraniu przedstawicieli drużyn, które w sezonie 2020/2021 rywalizować będą w Klasie okręgowej Podokręgów Bielsko-Biała i Tychy, dokonano losowania par I kolejki.

25 lipca rozpoczną się rozgrywki, w których zgodnie z ustaleniami na spotkaniu w Jajostach, drużyny z obydwu podokręgów został "wymieszane" według klucza terytorialnego wskazanego przez ich prezesów Piotra Swobodę i Marka Kubicę.

W grupie I - dziewięcio zespołowej - na inaugurację zagrają: Rekord II Bielsko-Biała – LKS Wisła Wielka, MRKS II Czechowice-Dziedzice – ZET Tychy, LKS Łąka – Czarni Jaworze i LKS Studzienice – BKS Stal Bielsko-Biała, a LKS Rudołtowice - Ćwiklice będzie pauzował.

Natomiast w grupie II - dziesięcio zespołowej - w pierwszej kolejce zmierzą się: Sokół Wola - MKS Lędziny, GTS Bojszowy - KS Bestwinka, LKS Bestwina - Pionier Pisarzowice, Pasjonat Dankowice - Piast Bieruń Nowy i Ogrodnik Cielmice - Przełom Kaniów.

Pozostałe zespoły z obydwu grup utworzą grupę "spadkową", liczącą w sumie 11 drużyn. W niej zaliczone zostaną wyniki bezpośrednich meczów, a drużyny zmierzą się systemem mecz i rewanż tylko z tymi rywalami, z którymi w I rundzie nie grały. Spadek dotknie minimum 4 zespołów. Liczba spadkowiczów może się zwiększyć w przypadku spadków do tej grupy drużyn z wyższych lig.

Rozgrywki poprowadzi Podokręg Tychy.

źródło: własne, Rafał Sacha, www.slzpn.katowice.pl