IV: UNIA KOSZTOWY - NA PEWNO ZAGRAJĄ NA WIOSNĘ

SENIORZY - IV gr.1

ZAWIROWANIA W KOSZTOWACH

.

Kilka dniu temu mogliśmy przeczytać komunikat o podaniu się do dymisji Zarządu Unii Kosztowy. „Czarny koń” rozgrywek IV ligi przystąpi wiosną do gry, a jego skład będzie jeszcze mocniejszy, co nie zmienia faktu, że dalsze kluczowe decyzje zapadną pod koniec maja.
 

To nie jest łatwy okres dla Unii Kosztowy, najpierw z uwagi na nowe obowiązki w GKS Tychy z funkcji szkoleniowca zrezygnował Sebastian Idczak, a kilka dni temu naszą piłkarską społeczność obiegła wspomniana wyżej informacja. Pomimo to zespół solidnie przepracował zimę imponując skutecznością w sparingach. Obecnie trwają rozmowy z Piotrem Mrozkiem co do objęcia drużyny.
 

Ponadto ofensywa Unii została wzmocniona przez Przemysława Sawickiego z Przemszy Siewierz i młodzieżowca Patryka Kiwiora z Zagłębie Sosnowiec. Stratą dla zespołu jest wykluczenie z gry przez kontuzję Wojciecha Kocurka, ale do treningów wracają rekonwalescenci Bartosz Nowakowski i Daniel Jacenik. Chęć spędzenia większej ilości minut na boisku skłoniła Michała Borka i Patryka Wilka do szukania innych klubów i prawdopodobnie będą to zespoły z Ligi Okręgowej.
 

Przysłowiową „kością niezgody” okazały się dotacje na utrzymanie obiektów sportowych. Z boisk w dzielnicy Kosztowy korzystają nie tylko seniorzy, ale również grupy młodzieżowe z akademii Allecco. Datę wyborów wyznaczono na 29 maja, jednak bardzo ciężko sobie wyobrazić IV ligę bez seniorskiej drużyny Unii. Przykład działalności tego klubu może być dobrym wzorem do naśladowania, ponieważ po awansie w sezonie 2017/18 kosztowianie bardzo szybko stali się silnym reprezentantem ligi, z którego dostrzegane są piłkarskie talenty, jak również swoje "drugie piłkarskie" życie dostało kilku zawodników, którzy teraz stanowią o sile zespołu.

.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO "LOKALNA PIŁKA" OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) - DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) - Sławków
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT - 530 000 566
  • CUTLINE (odzież sportowa, odzież casualowana, sublimacja) - 792 799 000
  • CENTRUM PSYCHOTERAPI - PSYCHOLOG SPORTU (praca z drużynami, rodzicami zawodników)

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

=======================================================================================