IV: TOMASZ SOBCZAK TRENEREM PRZEMSZY SIEWIERZ

IV LIGA gr.1

TOMASZ SOBCZAK w SIEWIERZU

.

W Siewierzu w związku z rozstaniem z trenerem Oklejewskim postawiono na równie młodego i ambitnego trenera Tomasza Sobczaka. Nie będzie on musiał poznawać ligi i rywali, ponieważ ostatnie pół roku spędził w odmłodzonej porajskiej Polonii, z którą sprawił kilka niespodzianek.
.
Sebastian Dziedzic: Trenerze, dla wielu osób jest to niespodzianka, ponieważ wykonał Pan dobrą pracę w Poraju, początek nie był łatwy, ale ostatecznie znaleźliście się w samym środku stawki. Na pewno sprawiliście też kilka pozytywnych niespodzianek jak z Wartą, Kosztowami czy Radzionkowem. Teraz przed Panem nowe wyzwanie.
.
TS: Otrzymałem propozycję pracy w Przemszy, propozycję bardziej ambitnego projektu niż obecnie w Poraju. Ponieważ jestem ambitną osobą, dlatego też się zgodziłem.
.
SD: Wspomniał Pan o ambicji, a te na pewno są w Siewierzu. W końcu choćby dwa lata temu drużyna skończyła sezon na trzecim miejscu. Zawodnicy w wywiadach podkreślają, że miejsce 7 jest dobre, ale założenia były wyższe. Również ambicje władz klubu i osób z nich związanych są wyższe.
.
TS: Tak, jestem po rozmowach z panią Prezes. Liczę, że po dobrze przeprowadzonym okresie przygotowawczym wiosną będziemy punktować zdecydowanie częściej. Cel, który jest postawiony przed drużyną jest celem ambitnym, ponieważ jest to czwarte miejsce w tabeli.
.
SD: Dotąd był Pan związany z klubami rejonu częstochowskiego. W Przemszy ostatnim zawodnikiem, który występował z tych rejonów był Marcin Czerwiński. Ostatnio kierunek transferowy w Siewierzu skierowany był bardziej na centrum Śląska i Zagłębia, czy zatem możemy się spodziewać transferów z Częstochowy?
.
TS: Na pewno możemy się spodziewać kilku nowych osób. Tak jak Pan powiedział ja jestem bardziej związany z rejonem częstochowskim. Może być tak że zawodnicy z tego rejonu będą również przymierzani do gry wiosną w Przemszy. Chcę żeby na pierwszych zajęciach 13 stycznia były już te nowe osoby do sprawdzenia swojej przydatności gry i rywalizacji w klubie.
.
SD: W Poraju w letnim okienku transferowym mocno postawiono na młodzież. Połączenie jej z doświadczeniem takich zawodników jak Kępka, Mizgała, Psonka, Piwiński czy Kowalski przyniosło efekt. Może ta młodzież chwilę czasu potrzebowała "na odpalenie", ale przykład Was, Rakowa, dąbrowskiej Unii czy Sarmacji udowadnia, że mając 5-6 doświadczonych zawodników plus ciekawą młodzież można spokojnie grać w tej lidze.
.
TS: W Poraju m.in. finanse spowodowały, że postawiliśmy bardziej na młodzież, ja też byłem za tym. Wcześniej pracowałem z młodzieżą w Rakowie Częstochowa, także dobrze tą młodzież znam. Myślę też o młodych zawodnikach w gestii pozyskania ich do Przemszy. Wprawdzie nie są to głównie młodzieżowcy, ale są zarazem młodzi, jak i mają te ogranie w tej lidze, dlatego wszystko przed nimi. Dlatego dalej będę konsekwentny w stawianiu na młodzież. Jestem młodym trenerem dla którego jest to pierwszy sezon w tej lidze, dlatego chcę coś osiągnąć stawiając na osoby z takim nastawieniem jak ja.

.

źródło: własne

foto: cz-pilka.pl

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO "LOKALNA PIŁKA" OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) - DG Łosień
  • REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) - Sławków
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT - 530 000 566
  • CUTLINE (odzież sportowa, odzież casualowana, sublimacja) - 792 799 000
  • CENTRUM PSYCHOTERAPI - PSYCHOLOG SPORTU (praca z drużynami, rodzicami zawodników)

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

=======================================================================================