IV: TOMASZ JUSZCZYK: "NAJWAŻNIEJSZA JEST STABILIZACJA"

SENIORZY - IV LIGA gr.1

WYWIAD: TOMASZ JUSZCZYK (ZNICZ KŁOBUCK)

.
Beniaminek z Kłobucka stał się obok Unii Kosztowy rewelacją ligi i gdyby nie tak trudny początek ligi, kto wie, gdzie byłby teraz zespół trenera Juszczyka.
.
Sebastian Dziedzic: Panie Trenerze swoją jesienną postawą przełamaliście "klątwę" słabych dorobków punktowych w IV lidze beniaminków z LO Cz-wskiej.
.
TJ: Znamy historię ostatnich występów beniaminków z klasy okręgowej Częstochowa i zdawaliśmy sobie sprawę, że przygoda z 4 ligą zazwyczaj trwała tylko rok, ale nie nazwałbym tego przełamaniem klątwy, a raczej ciężką pracą i wiarą we własne umiejętności.
.
SD: Do poprawy pozostaje rywalizacja z czołówką ligi, ponieważ straciliście punkty z liderem z Bytomia, Kosztowami i Wartą, choć trzeba przyznać, że początek terminarza Was nie rozpieszczał.
.
TJ: Nie punktowaliśmy z zespołami z czołówki, ale tak jak Pan wspominał to były mecze z początku rundy, a ta z wielu względów była dla nas ciężka. Dla mnie najważniejszą sprawą było to, że mimo 3 porażek z rzędu, nawet przez moment w tym zespole nie było widać paniki czy zdenerwowania. Mecz z Szombierkami przegrany w bardzo pechowych okolicznościach był momentem zwrotnym i jeszcze bardziej scementował drużynę.
.
SD: Jako beniaminek macie najwięcej strzelonych bramek na co na pewno wpłynęła dyspozycja króla strzelców IV ligi Kamila Wojtyry i wsparcie go przez D. Wojtyra i A. Jaworskiego.
.
TJ: Cieszymy się, że jesteśmy drużyną, która strzeliła najwięcej bramek, bo w taki sposób chcemy grać, aby tych sytuacji meczu było dużo i te bramki, które strzelili Kamil, Dawid czy Alan to większość praca całego zespołu, ale należy docenić skuteczność Kamila Wojtyry, który trzeci sezon z rzędu strzela bardzo regularnie bramki będąc królem strzelców we wszystkich ligach, których grał, a należy wspomnieć, że jest to zawodnik, który występuje nie jako środkowy napastnik, a zawodnik z pozycji numer 11.
.
SD: Przed tym sezonem mocno penetrowaliście rynek transferowy pod kątem linii defensywnej, czy zatem na tych pozycjach skupicie się w zimowym okienku transferowym?
.
TJ: Jeszcze za wcześnie, aby rozmawiać na temat transferów, ale jeśli dojdzie do jakichś zmian to będą one kosmetyczne. Dla mnie ważniejszą sprawą jest teraz stabilizacja, bo tej brakło na początku sezonu i miedzy innymi to był powód naszych słabszych występów, bo nie ma co ukrywać tych zmian było dużo. Będziemy na pewno czujni i jeśli jakaś okazja się trafi to będziemy chcieli ją wykorzystać, ale bardziej się skupiamy na obserwacji młodych zawodników z A-klasy, Okręgówki, bo przykład Dawida Wojtyry pokazał, że warto dawać szanse takim chłopakom.

.

SD: Dziękuję za rozmowę.

.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO "LOKALNA PIŁKA" OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) - DG Łosień
  • REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) - Sławków
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT - 530 000 566
  • CUTLINE (odzież sportowa, odzież casualowana, sublimacja) - 792 799 000
  • CENTRUM PSYCHOTERAPI - PSYCHOLOG SPORTU (praca z drużynami, rodzicami zawodników)

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

=======================================================================================