IV: PODSUMOWANIE RUNDY - WARTA ZAWIERCIE

SENIORZY - IV LIGA gr.1

PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ - TRENER ROBERT MAJCHRZAK (WARTA ZAWIERCIE)

Drużyna Warty przeszła w lecie przebudowę, która wiązała się z odmłodzeniem zespołu. Jednak pomimo straty takiego ogniwa jak m.in. Marcin Smarzyński zawiercianie imponowali formą strzelecką. Do poprawy pozostaje gra przy ul. Moniuszki, gdzie gospodarze trzykrotnie schodzili bez punktów.

.

Sebastian Dziedzic: Panie Trenerze, w przerwie letniej doszło do kilku zmian personalnych w składzie, efekt? Czwarte miejsce jest dobrym rezultatem, choć w Zawierciu jest zawsze apetyt na jeszcze wyższe cele.

Robert Majchrzak: Tak, przed sezonem doszło do kilku zmian, klub opuścili zawodnicy, którzy byli podstawowymi graczami tego zespołu i którzy mieli dużą jakość piłkarską Adrian Marek, Marcin Smarzyński czy Marcin Drzymont. Zespól został odmłodzony, pojawiło się kilku młodych, perspektywicznych zawodników, którzy mają się od kogo uczyć, i mam nadzieję, że się rozwiną i pomogą drużynie w osiągnięciu jak najlepszych rezultatów. Na dzień dzisiejszy mamy w kadrze pierwszego zespołu dziesięciu młodzieżowców, nie licząc również kilku juniorów naszej akademii, którzy będą mogli podnosić swoje umiejętności trenując z pierwszym zespołem, a w niedalekiej przyszłości staną się podstawowymi zawodnikami naszego zespołu. Czwarte miejsce po pierwszej rundzie jest zadowalające, choć na pewno każdy kibic chciałby by było wyżej, biorąc pod uwagę zmiany personalne w zespole, wprowadzając młodzież, która potrzebuje czasu na przystosowanie się do piłki seniorskiej uważam, że potencjał tej drużyny jest duży i w niedalekiej przyszłości będzie to procentowało i będziemy mieć powody do zadowolenia.
.
SD: W pierwszej szóstce straciliście najwięcej bramek, czy to efekt odejścia Adriana Marka, przebudowy linii defensywy czy było więcej czynników, które na to wpłynęły?
.
RM: Na pewno odejście tych zawodników przed sezonem było czynnikiem, gdzie musieliśmy przebudowywać linię defensywną i szukać optymalnego ustawienia. Praktycznie w każdym meczu linia defensywy była zbudowana z innych zawodników, szukaliśmy najlepszego rozwiązania, do tego dochodziły kontuzję czy kartki, które również utrudniały nam zadanie w stabilizacji gry bloku defensywnego.Cieszy natomiast fakt, że jesteśmy trzecim zespołem po względem strzelonych bramek.
.
SD: Zaskoczeniem jest również lepsza zdobycz punktowa na wyjazdach niż na stadionie 1000-lecia.
.
RM: To pokazuje, że zespół ma duże możliwości, być możne presja gry na swoim stadionie spowodowała, że tych zwycięstw mamy mniej, co mam nadzieję w rundzie rewanżowej się zmieni i kibice którzy przychodzą na nasze mecze będą mieć powody do zadowolenia.
.
SD: Jak w każdym klubie kibice są zainteresowani zimowymi zmianami personalnymi. Zdaje się, że efekt odmłodzenia kadry macie za sobą, ale nie da się ukryć, że najmniejsze pole wyboru jeśli chodzi o doświadczenie ma Pan w formacji defensywnej. Czy zatem w tej linii skupicie się na transferach?
.
RM: Okres przygotowawczy do sezonu rundy rewanżowej rozpoczynamy 7 stycznia, mamy zaplanowanych 11 gier kontrolnych i w tym czasie będziemy sprawdzać i testować zawodników, którzy mogli by dać nam jakość w formacji defensywnej. Jeśli chodzi o personalia na pewno rozmawiamy z kilkoma zawodnikami, lecz jeszcze jest zbyt wcześnie by można było mówić o nazwiskach.

.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO "LOKALNA PIŁKA" OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) - DG Łosień
  • REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) - Sławków
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT - 530 000 566
  • CUTLINE (odzież sportowa, odzież casualowana, sublimacja) - 792 799 000
  • CENTRUM PSYCHOTERAPI - PSYCHOLOG SPORTU (praca z drużynami, rodzicami zawodników)

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

=======================================================================================