IV: PIŁKARSKIE ŚWIĘTO STULATKÓW

SENIORZY - IV LIGA gr.1

PIŁKARSKIE ŚWIĘTO STULATKÓW

Dla takich spotkań warto odwiedzać piłkarskie murawy. To było prawdziwe święto futbolu, okraszone bramkami, paradami bramkarskimi i oprawą kibiców.

Szombry, by spokojnie myśleć o fotelu lidera i nie oglądać się na sobotni wynik Kosztów musiały wywieźć z Radzionkowa trzy punkty. Już początek spotkania udowodnił, że zespół niesiony dopingiem „zielonych” kibiców będzie grał bardzo ofensywnie. W czwartej minucie piłka uderzona przez Gwiaździńskiego ostemplowała słupek, ale już w 6 minucie dokładniejszy był Hołoś, który na krótkim słupku skierował piłkę głową do siatki po wrzutce z rogu w/w zawodnika. Korzystny wynik uśpił gości, a coraz śmielej zaczęli sobie poczynać radzionkowianie. Efekt? 14 minuta i bramka na 1:1 Szromka, który uderzył po długim rogu z 16 metra. Blisko drugiego kwadransa postraszył Latkę Łabojko, a kolejny strzał Ruchu wylądował w rękach golkipera. W 38 minucie chrapkę na bramkę miał Rybak, ale jego strzał z 17 metra końcówkami palców nad poprzeczkę przeniósł Solik. Dwie minuty później kolejny stały fragment gry Szombrów i kolejna szansa, Rybak przedłużył głową futbolówkę do Balula, a ten ... ostemplował słupek. Kolejna akcja to idealne podanie do Hołosia, któremu przeszkadzał obrońca, ale skończyło się na rogu, a nie jedenastce. Tuż przed przerwą ofensywny rajd urządził sobie Skalski i mało co jego atomowe uderzenie przełamałoby ręce Latki, ale ponownie gra została wznowiona od rogu.

Kibice jeszcze dobrze nie wrócili na swoje miejsce, a mieliśmy powtórkę z rozrywki, Moritz zacentrował z lewej strony, a nogę dołożył w polu karnym Hołoś wyprzedzając obrońcę. Dziesięć minut później postraszyli podopieczni trenera Majsnera, kiedy najpierw Boudguiga został zablokowany w ostatnim momencie, poprawka została sparowana przez bramkarza GKS-u i w końcu Szromek zmusił do wzniesienia na wyżyny Latkę. Chwilę później Boudguiga tym razem próbował strzału po ziemi ku krótkiemu słupkowi, ale bramkarz Szombrów miał swój dzień. Po drugiej stronie Terbalyan uderzał z 19 metra, ale Solika wyręczył obrońca przecinając strzał. W 67 minucie piękna i dokładna 30 metrowa asysta prawego obrońcy do Szromka, skończyła się bramką wyrównującą, kiedy ten lobem przeniósł piłkę nad palcami tormana. To już było wszystko na co było stać Cidrów tego dnia, bo remis podziałał na podopiecznych trenera Kluge jak płachta na byka. Który to już raz sprawę w swoje ręce wziął „Szwagier”, który z lewej części narożnika posłał rogala tuż przy przeciwległym słupku i mieliśmy 2:3. Trener Kluge miał nosa wprowadzając najpierw Pietrychę, a następnie Pstusia. Ten pierwszy w 78 minucie dośrodkował z wolnego na długi słupek, a najwyżej do piłki wyskoczył Rybak i mieliśmy 2:4. Żeby tego było mało w doliczonym czasie gry Moritz wrzucił piłkę przed Solika, a tam uprzedził go w wyskoku Pstuś.

To było idealne zwieńczenie bardzo dobrej rundy Szombierek, które od samego początku rundy nie ukrywały o co walczą w tym sezonie.

.

RUCH RADZIONKÓW - SZOMBIERKI BYTOM 2:5 (1:1)

.

RUCH: Solik-Kaletka, Banaś, Wnuk, Skalski- Boudguiga, Pietryga (84. Kopica), Trzcionka, Łabojko, Kopeć (55. Staszowski)- Szromek

SZOMBIERKI: Latka- Curyło, Cieszyński, Balul, Stefaniak- Terbalyan (77. Pietrycha), Rybak (84. Pstuś), Gwiaździński, Kaiser, Moritz- Hołoś

.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

• REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień
  • CUTLINE (odzież sportowa, odzież casualowana, sublimacja) - 792 799 000
  • CENTRUM PSYCHOTERAPI - PSYCHOLOG SPORTU (praca z drużynami, rodzicami zawodników)

=======================================================================================