IV: MARCIN MOLEK: "NIE BĘDZIE REWOLUCJI..."

SENIORZY - IV LIGA

AKS TRENUJE, ODPOCZYWA i CZEKA NA ROZGRYWKI

Kolejny raport treningowy. Tym razem rozmawiamy z trenerem AKS-u Mikołów Marcinem Molkiem. Oto co nam powiedział:

Rafał Sacha: Panie trenerze, jak przygotowania do sezonu?

Marcin Molek: Zaczęliśmy tak jak planowaliśmy. Rozpoczęliśmy zajęcia 2 czerwca, no bo tak dostaliśmy zgodę od MOSiR-u w Mikołowie. Wcześniej nie było takiej możliwości. Chcieliśmy też zacząć zajęcia całą drużyną, praktycznie w tym okresie przejściowym, gdzie mogło trenować po sześciu zawodników nas jakby to minęło. Na pewno troszkę zamieszania z tymi grami kontrolnymi, z zaplanowaniem tego okresu, bo do końca jakby nie było wiadomo jak będą wyglądały te grupy. W pierwszej fazie miało być tak, że będą 4 grupy, myśmy zaplanowali sparingi z drużynami, z których nie będziemy mieć. Teraz przy podziale na 2 grupy musimy znów szukać sparingpartnerów, ale myślę, że to się uda ogarnąć w najbliższym czasie i myślę, że jest wszystko pod kontrolą. Trenujemy na razie, potem mamy tydzień wolnego, bo wiadomo jak wszystko obędzie ok i nie będzie jakiś przeciw skazań zdrowotnych, nic się nie wydarzy to okres startowy tej ligi będzie dość długi. Trzeba teraz chłopkom dać wolne. Teraz taka trochę inna rzeczywistość, też nigdy tak w takich okresach nie trenowaliśmy, nie było ligi. Trzeba się do tego przestawić.

RS: Jak z kadrą panie trenerze?

MM: Powiem tak, że kadrę generalnie nam się udało zatrzymać z poprzedniego sezonu w tym samym kształcie, poza tylko Durnasiem, który gdzieś tam miejsce zamieszkania zmienił jakby dalej od Mikołowa i z tego też tytułu miał trudno. Kilka też nowych nazwisk, które już były zimą, ale nie miały tu możliwości pokazania, czy Staszowski, czy Waśkiewicz. No myślę, że do tej grupy ktoś jeszcze dojdzie. Nie będziemy tutaj robić jakiejś wielkiej rewolucji, chcemy bazować na tym co mieliśmy.

RS: Jak będzie wyglądać AKS w 4 lidze?

MM: Chciałbym, żeby nie było gorzej, niż po tej pierwszej rundzie, która była tylko rozegrana. W poprzednim sezonie – zajęliśmy tam ex aequo 5,6 miejsce za Radzionkowem. Jakby takie miejsce było to by było super. Oczywiście naszym celem jest wygrywanie każdego meczu. Jak będą zwycięstwa to będziemy się pieli w górę tabeli, tak samo jak było w poprzednim sezonie i mam nadzieję, że teraz będzie podobnie.

RS: Dziękuję za rozmowę.

źródło: własne, Rafał Sacha

• CHEERS - 15% zniżki na SUPLEMENTY (kliknij pod link http://m.pogonimielin.futbolowo.pl/news/3167568)

Powiązana galeria: