IV: LIDER SIĘ WZMACNIA

SENIORZY

IV LIGA gr.1

LIDER SIĘ WZMACNIA

Jeden z głównych pretendentów do gry w barażach, których zwycięzca awansuje do III ligi wzmocnił swoją kadrę dwoma solidnymi IV-ligowcami. Mowa oczywiście o Szombierkach, które mają „duży apetyt” na awans.

Z początkiem okresu przygotowawczego trener Kluge wspominał m.in. na naszych łamach o pokaźnej grupie zawodników, która chciała zaprezentować mu swoje umiejętności, by zostać włączonym w kadrę lidera. W zeszłym tygodniu sfinalizowano rozmowy z dwoma zawodnikami, mianowicie środkowym obrońcą Jakubem Wagnerem z Polonii Łaziska Górne i pomocnikiem Pawłem Juraszczykiem. Z pierwszym z nich trener Kluge miał już okazje współpracować w Śląsku Świętochłowice, gdzie razem zdobyli Puchar Polski ŚZPN. Drugi natomiast ma status młodzieżowca i podpisując umowę transferową wraca do klubu, w którym stawiał pierwsze piłkarskie kroki przed grą w GKS-ie Katowice, Gwarku Tarnowskie Góry i Odrze Wodzisław Śląski, z której to też został pozyskany. Blisko Szombierek jest też pozostający ostatnio bez klubu bramkarz Kamil Główka mający status młodzieżowca.

Wiosną kibice zielonych nie zobaczą w ich trykocie Łukasza Mieszczaka, któremu blisko jest do powrotu do Siemianowiczanki Siemianowice Śląskie, oraz młodzieżowca Pawła Schulke (prawdopodobnie MLKS Woźniki). Nie można również nie wspomnieć o rekonwalescencji po zabiegu obrońcy Szymona Cicheckiego, który do czasu odniesienia kontuzji zaliczył wszystkie minuty w rozegranych meczach sezonu 2019/2020.

Czy to koniec wzmocnień przy Modrzewskiego, raczej nie, ponieważ klub prowadzi zaawansowane rozmowy z lewym obrońcą i napastnikiem wracającym po poważnej kontuzji. Trzeba dodać, że obaj świetnie znają realia I grupy śląskiej czwórki.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic