IV: LIDER JEDZIE DO KOSZTÓW

IV LIGA gr.1

LIDER JEDZIE DO KOSZTÓW

.

Śląsk Świętochłowice do tej pory był niepokonany na Lipinach, ale w ostatnim spotkaniu XII kolejki przyjeżdżał do niego lider z Kosztów, który pokazały czemu taka różnica punktowa dzieli oba zespoły w tabeli.

Trener Daniel Tukaj sam potwierdził, że jego zespół nie miał dziś liderów, a na swoim poziomie zagrali tylko Wawrzyniak i Stopyra. Dla pierwszej połowy najważniejsza okazała się 7 minuta, kiedy najskuteczniejszy strzelec Unii Michał Chrabąszcz miał dużo miejsca i przez nikogo nieatakowany uderzył tuż przy słupku. Choć ta bramka trochę uśpiła gości i więcej przy piłce byli później ich rywale, to już same klarowne akcje widzieliśmy pod bramką Stopyry. Wyjątkiem było mocne uderzenie z daleka Terbalyana, które jako jedyne zmusiło Piotra Adamka do stanięcia na wysokości zadania. Podopieczni trenera Idczaka za to atakowali z kontry i tak raz nieznacznie na spalonym był Nwagwu, choć ławka rezerwowych mocno protestowała. Drugim razem ten sam napastnik mógł wyjść sam na sam, lecz nadmierny drybling spowodował, że piłkę wybił mu obrońca i na koniec pięknie uderzał Turczyński, ale Stopyra skuteczną robinsonadą przeniósł futbolówkę nad poprzeczką.

O tej połowie tyle, w drugiej trener Tukaj musiał ryzykować i szybko dokonał dwóch zmian. W końcu w poprzednim sezonie finezja i skuteczność Adriana Lesika nieraz dała trzy punkty niebiesko-białym. W tym meczu musiał się on „obejść smakiem” od bramek, bo trzykrotnie w drugiej części meczu piłka zmierzająca na jego główkę, w ostatniej chwili była przejmowana przez rywala. Za to Uniści grali koncertowo, nie tylko w ofensywie, ale i w bloku defensywnym. Już w 52 min. Bajor w polu karnym ostemplował główką poprzeczkę, a poprawka Borowskiego zmusiła do wzniesienia się na wyżyny Stopyrę. Jednak akcja bardzo szybko przeniosła się na drugą stronę, gdzie dalekie i szybkie wyjście Adamka oddaliło niebezpieczeństwo. Za chwilę bramkarz Śląska w pozytywnym tego słowa znaczeniu pozazdrościł koledze z drugiej strony boiska, kiedy w podobny sposób w ostatnim momencie przechwycił piłkę adresowaną do aktywnego Nwagwu. W 61 min. Pryszcz zagrał z wolnego na 17 metr, gdzie Borowski klatką piersiową wycofał piłkę do Chrabąszcza, który nieznacznie się pomylił. Inaczej było 14 minut później, kiedy Nwagwu nie zrezygnował z odbioru piłki i przeciął podanie Koniarka do Stopyry, a napastnik lidera umieścił ją między nogami właściwie bezradnego w tym momencie bramkarza MKS-u. „Gwóźdź do trumny” stanowiła bramka na 0-3, kiedy niepilnowany przez nikogo na długim słupku Turczyński uderzył z kozłem piłkę głową, a ofiarna interwencja obrońcy skończyła się jego wpadnięciem w siatkę bramki. Przy takim wyniku niejedna drużyna osiadłaby na laurach, ale zespół z Kosztów chciał skończyć podobnie jak w dwóch ostatnich meczach na zero z tyłu, a dowodem tego był choćby ofiarny blok strzału Paszka przez Nowakowskiego, który przypłacił to kontuzją.

.

ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE - UNIA KOSZTOWY 0:3 (0:1)

0:1 - Chrabąszcz 7min.

0:2 - Chrabąszcz 75min.

0:3 - Turczyński 77min.

.

MKS: Stopyra- Krawczyk (67. Koniarek), Nawrocki J., Wawrzyniak, Terbalyan- Nawrocki B., Tutaj, Gajda (46. Lesik), Palka- Ściętek (67. Paszek)- Wasiak (46. Henisz)

LKS: Adamek P.- Malik, Kocurek, Bajor, Adamek J. (75. Matera)- Borowski, Pryszcz, Turczyński (90. Bednarz), Nowakowski (85. Kamiński)- Chrabąszcz, Nwagwu (80. Wolny)

.

Zapraszamy do lektury z wypowiedzi trenerów do cotygodniowego OPM.

.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO "LOKALNA PIŁKA" OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) - DG Łosień
  • REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) - Sławków
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT - 530 000 566
  • CUTLINE (odzież sportowa, odzież casualowana, sublimacja) - 792 799 000

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

=======================================================================================