IV: KAMIL WOJTYRA KRÓLEM STRZELCÓW

SENIORZY - IV LIGA gr.1

WYWIAD: KAMIL WOJTYRA (ZNICZ KŁOBUCK)

Kamil Wojtyra idealnie wkomponował się w ofensywę Znicza i w każdej kolejnej lidze do której awansuje z tym zespołem wyróżnia się zdobytymi bramkami. Tej jesieni aż o sześć trafień wyprzedził resztę stawki w walce o tytuł króla strzelców IV ligi grupy I.
Sebastian Dziedzic: Panie Kamilu 2,5 roku w Zniczu za Panem, jednak forma strzelecka nie zależnie od ligi, w której gracie jest wysoka. 15 kolejek kończy Pan z dorobkiem 18 bramek. Czy po raz kolejny zamierza Pan być królem strzelców?
Kamil Wojtyra: Najważniejsze jest to, że wygrywamy mecze jako drużyna, a kto strzela jest rzeczą drugorzędną. Cieszę się, że strzelam dużo bramek i mogę w ten sposób pomóc drużynie w odnoszeniu zwycięstw. Planuje zdobyć z drużyną jak najwięcej punktów na koniec sezonu, a jeśli za tym pójdą jakieś wyróżnienia indywidualne to będzie to fajny dodatek.
SD: Nie jest Pan ustawiany na typowo strzeleckiej pozycji, tj. 9 czy 10 mimo to bramki wpadają.
KW: Zgadza się, jednak w wielu sytuacjach piłka szuka mnie w polu karnym i udaje się te sytuacje wykorzystać. Gramy bardzo ofensywnie jako drużyna, więc ułatwia to tworzenie wielu sytuacji podczas meczu.
SD: Przed przyjściem do Znicza występując w Rakowie grał Pan na innych pozycjach, czy zatem żałuje Pan, że w ówczesnym drugoligowcu nie dostał Pan większej szansy w formacji ofensywnej?
KW: Będąc w Rakowie trener widział mnie jako mniej ofensywnego zawodnika. Nie wiadomo co by było, gdyby było inaczej i tego się nie dowiem.
SD: Jesteście czarnym koniem rozgrywek i choć początek ligi nie był łatwy bardzo szybko odnaleźliście się w 4-ligowych realiach.
KW: Początek nie był łatwy mimo, iż udało nam się wygrać pierwszy mecz z trudnym rywalem jakim jest Ruch Radzionków. Później jednak przyszedł gorszy moment i wyniki jak i gra były słabe. Na szczęście w miarę szybko udało nam się z tego otrząsnąć i zaczęliśmy wygrywać, co koniec końców przyniosło nam trzecie miejsce na koniec rundy, oraz miano drużyny, która zdobyła najwięcej bramek.
SD: O co będziecie walczyć wiosna?
KW: Nie mamy jasno sprecyzowanych planów czy celów. Chcemy w każdym meczu pokazać się z jak najlepszej strony i wygrywać. A co będzie na koniec to zobaczymy w czerwcu. Oby było jak najlepiej.

SD: Dziękuję za rozmowę.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

foto: www.gazetaklobucka.pl

• REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień