IV: JANUSZ KLUGE: DO 10 LUTEGO ZAMKNIEMY KADRĘ

SENIORZY - IV LIGA gr.1

DUŻA KADRA w SZOMBIERKACH

Trener Janusz Kluge z jasnym celem przyszedł do Szombierek. Dodatkowo klub z piękną historią po spłaceniu długów może skupić się na głównym celu jakim jest kontynuacja walki o awans.

Sebastian Dziedzic: Panie Trenerze, rozpoczęliście przygotowania do wiosny, wiele osób zastanawia się jak one wyglądają.

Janusz Kluge: Zaczęliśmy przygotowania i szlifujemy naszą formę codziennie. Jak chcemy coś osiągnąć to musimy coś poświęcić. Wszystkie ćwiczenia odbywają się na boisku na naszych obiektach.

SD: Analizując wykaz gier sparingowych, aż w trzech terminach Szombierki grają podwójne mecze, stąd można wysnuć wniosek, że Wasza kadra będzie musiała liczyć co najmniej 22 osoby.

JK: Tak, w tych test-meczach będziemy grać na dwa składy. Na tą chwilę mam nie 22, a 30 zawodników do dyspozycji. Dlatego chcemy przyjrzeć się już na początku tym nowym zawodnikom, którzy chcą zagrać w naszych barwach. Stąd też ta podwójność sparingów, nie przypadkowo dobierana z bardzo dobrymi przeciwnikami, aby zobaczyć kandydatów na ich tle. Grupę testowanych stanowią zarówno młodzieżowcy, jak i doświadczeni zawodnicy.

SD: Będzie jakiś hit transferowy?

JK: Myślę, że dwa ciekawe nazwiska będą, a za cel do wzmocnienia stawiamy sobie góra trzech, czterech zawodników, w tym oczywiście młodzieżowiec.

SD: Czy zatem ktoś dostał wolną rękę w poszukiwaniu klubu?

JK: Kadra oczywiście nie jest z gumy, na pewno Łukasz Mieszczak dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. W jego miejsce planujemy pozyskać napastnika, młodzieżowca z doświadczeniem IV-ligowym. Wszystko jest już na ostatniej prostej, ale czekamy na otwarcie okienka. Pozytywem jest fakt, iż nikt nie chce odejść z kadry pomimo propozycji z innych klubów. Są osoby w kadrze co mniej grały jesienią i mogłyby mieć łatwiej o grze w pierwszej jedenastce w innych klubach, ale trenują i walczą o swoje miejsce tu. Na początku lutego chce zamknąć kadrę, właściwie do 10 lutego. Ten miesiąc z małym hakiem chcemy przepracować w docelowej grupie z nowymi twarzami. Grupa testowanych jest już wyklarowana, chyba że trafi nam się jeszcze jakaś nieoczekiwana perełka.

SD: Nie sposób nie spytać o dalszą grę w Szombrach Mateusza Kaisera, który idealnie wkomponował się w skład, podobnie jak właśnie taka perełka z końca letniego okienka transferowego młodzieżowiec Tomasz Hołoś pozyskany z Ruchu.

JK: Mateusz jest wypożyczony do końca sezonu i chcemy kontynuować tą owocną współpracę. Myślę, że obie strony są z niej zadowolone. Tomasz jest naszym zawodnikiem i w jego przypadku był to transfer definitywny, dlatego do jego końca z nami będzie.

źródło: własne, Sebastian Dziedzic

• REMCAR (wymiana świec z dojazdem do klienta, wymiana klocków, tarcz, filtrów) - DG Łosień