IV: GOLKIPERZY DALI REMIS

SENIORZY - IV gr.1

WARTA Z SARMACJĄ NA REMIS

Warta podniesiona zwycięstwem w między powiatowych derby oraz Sarmacja, która sprawiła niespodziankę z Rakowem - tak zapowiadało się spotkanie XI kolejki w Zawierciu.

Pierwsza połowa nie powaliła na kolana swoim poziomem. Klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Najpierw o sobie dał znać Jarnot, który po dośrodkowaniu Mąki z boku minimalnie pomylił się główką. Po drugiej stronie ciekawie pokazał się Terbalyan, który z łatwością minął Bartusiaka i próbował po ziemi, ale Maścibrzuch pewnie wyłapał to uderzenie. W kolejnej akcji swój udział mieli Adamiecki z Jarnotem, ten pierwszy dośrodkowywał z wolnego, a drugi uderzał główką, efekt to róg. Widząc, że nie wychodzi partnerom swoich sił spróbował Michał Mąka, który uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego z 30 metrów, a futbolówka minimalnie minęła słupek. To, że to będzie dzień bramkarskich parad pokazała następna akcja, Adamiecki dośrodkował z rzutu wolnego głową z kozłem uderzał Jarnot, a Dawid popisał się piękną robinsonadą wybijając na róg.

W drugiej części meczu na emocje czekaliśmy do 60 minuty, kiedy indywidualne umiejętności pokazał Adamczyk, a jego uderzenie z 17 metra zmusiło do wspięcia się na wyżyny Maścibrzucha. Osiem minut później przy drugiej bramce Jarnot po raz kolejny próbował głową po lobie Mąki, ale tym razem czujność wykazał defensor Sarmacji wybijając piłkę z przed linii. W ramach rewanżu w polu karnym Wart próbował Adamczyk, którzy zagrał wzdłuż pola karnego, ale brakło kogokolwiek, by wepchnąć piłkę do sieci. W 82 minucie często sięgający do kieszeni arbiter główny, pokazał kolejną żółtą kartkę tym razem dla Michała Sołtysika, dla którego oznaczało to zejście z murawy. Ta decyzja zapowiadała jeszcze ciekawszą końcówkę. I oto w 87 minucie piłka została ustawiona na 11 metrze. Pomimo, iż przy zawodniku Sarmacji było dwóch rywali to i tak wywalczył on rzut karny. Do piłki podszedł nominalny obrońca Dawid Skrzypiński, ale jego uderzenie było zbyt sygnalizowane, by zaskoczyć Maścibrzucha, a asekuracja Wawocznego sprawiła, że piłka nie trafiła do sieci. Tym samym drużyny podzieliły się punktami i z przebiegu spotkania wydaje się to sprawiedliwy wynik.

WARTA ZAWIERCIE - SARMACJA BĘDZIN 0:0

KP: Maścibrzuch- Wrona (60. Maszczyk), Bartusiak, Sołtysik, Kamiński- Mąka, Klama, Wawoczny, Adamiecki - Nelson (85. Italo)- Jarnot

BKS: Dawid- Skrzypiński D., Dudała, Fulianty, Kozłowski- Adamczyk, Bała, Gądek, Widurski, Terbalyan (82. Skrzypiński K.)- Zawadzki

ZDJĘCIA Z MECZU - KLIKNIJ TUTAJ