IV: DRAMA NIE WYKORZYSTAŁA SZANSY...

IV LIGA gr.1

DRAMA NIE WYKORZYSTAŁA SZANSY...

Pierwszy historyczny mecz w 4 lidze wzbudził duże zainteresowanie w Ptakowicach (bo tu gra Drama). W kasach ustawiały się kolejki po bilety. Pogoda dopisywała, co można więcej chcieć?

Mecz nie był nudny, ale nie był też porywający. Pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. Po ładnej wrzutce w pole karne do piłki wyskoczył Wojciech Gałęziok, który ładną główką pokonał Bramkarza gości. Ta bramka jakby jeszcze bardziej zwolniła gospodarzy, bo mimo tego, że prowadzili 1:0, to lepsze wizualne wrażenie sprawiali goście z Rudy Śląskiej. W 43. minucie Dawid Kaciuba oddał strzał, ale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy gospodarze mogli „zamknąć mecz”. W 47. minucie Tadeusz Urbainczyk zamiast strzelać stojąc na 5 metrze, to podał piłkę Gałęziokowi, jednak jego strzał zablokował obrońca Slavii. Chwilę potem kolejna niewykorzystana szansa przez gospodarzy. Wprowadzony na boisko rezerwowy Dramy Mateusz Kulesza stojąc na 11 metrze i mając przed sobą bramkarza gości poślizgnął się (53.min). Zamiast 2,3:0, zrobiło się 1:1…W 65. minucie Dawid Kaciuba wyrównuje stan meczu, a chwilę potem Jakub Barteczko wyprowadza Slavię na prowadzenie 1:2 (71.min). Niby gospodarze dążyli do wyrównania, niby chcieli, ale wszystko to wyglądało za wolno. Slavia wciąż była o dwa razy szybsza od Dramy i dzięki temu została w 92. minucie za to nagrodzona bramką (Barteczko)

Reasumując…Drama miała swoją szansę na wygraną ale jej nie wykorzystała. Slavia za to zachowała się jak rasowy, doświadczony bokser. Długo zbierała razy, ale jak już uderzyła, to porządnie…Zasłużone 3 punkty pojechały do Rudy Śląskiej.