IV: CIOS ZA CIOS W SIEWIERZU

SENIORZY - IV LIGA gr.1

CIOS ZA CIOS W SIEWIERZU

Sobotni rywale przed sezonem mieli apetyty na wyższe miejsca w tabeli, jednak końcówka rundy sprawiła, że w XV kolejce musieli zaciekle walczyć o miejsce w środku stawki. Na murawie zobaczyliśmy „cios za cios”, ale ostatecznie trzy punkty zostały w Siewierzu.

Goście przystępowali do spotkania już bez trenera Pawła Krzystoporskiego. Na domiar złego dla nich, podczas rozgrzewki urazu doznał Jakub Zdrzałek, natomiast w ekipie gospodarzy nie mógł wystąpić pauzujący Łukasz Burczyk. Już w drugiej minucie znany ze swojej szybkości Maziarz dostał piłkę na wolne pole, ale Borecki przytomnie sparował na róg jego uderzenie. Po chwili z drugiej strony murawy wrzucona piłka została muśnięta głową, a Morys próbował ją skierować do siatki, lecz zbyt lekko. W 12 minucie defensywa Przemszy zbyt krótko wybiła piłkę, która trafiła do Boczara, a ten skierował ją pod poprzeczkę, jednak na posterunku był Borecki. Ten golkiper pokazał swój refleks również chwilę później, kiedy Maziarz dostrzegł Leszczyńskiego, a ten próbował pokonać go na wślizgu, ale bez rezultatu bramkowego. W 17 minucie piłkę z sieci musiał wyciągać Pilny, kiedy po rzucie wolnym skierowanym w prawą część pola karnego próbował Morys, a poprawka z najbliższej odległości Zająca wpadła do siatki. Tuż po drugim kwadransie futbolówka znalazła się po raz drugi w bramce, ale o ile prostopadłe podanie wzdłuż bramki Morysa było idealne, o tyle nieprzepisowe przeszkadzanie przy wybiciu obrońcy Gwarka skończyło się nieuznaniem gola. Niekorzystny rezultat zmobilizował gości, którzy jeszcze przed przerwą ostemplowali słupek, a w 40 minucie nie mogli pogodzić się z nie podyktowaniem karnego, kiedy według arbitra faulować miał Maziarz.

W przerwie sztab GKS-u zdecydował się na wprowadzenie najbardziej doświadczonego 40-letniego Kasprzyka, a ten szybko za to się odwdzięczył. Dziewięć minut po wznowieniu gry pomocnik ten wykorzystał błąd defensora i pozostało mu uderzyć na bramkę, gdzie bez szans był Borecki. Żeby tego było mało cztery minuty później swoją decyzją Setlak zaskoczył wszystkich, a Leszczyński „pozazdrościł” Kasprzykowi i pięknym uderzenie dał prowadzenia Gwarkowi. Przy takim wyniku siewierzanie musieli zaryzykować i wprawdzie w 65 minucie piłka po raz trzeci znalazła się w siatce zespołu z Ornontowic, ale tym razem na pozycji spalonej był Setlak. W 74 minucie kunszt ofensywny przypomniał sobie Niesyto, który zrobił na raz obrońcę i ładnym rogalem umieścił piłkę przy siatce. Kilka minut później zawrzało na stadionie i ławkach, a każdy kolejny błąd arbitrów był mocno oceniany. Otóż arbiter uznał, że w polu karnym faulowany był Sawicki i wskazał na 11 metr. To wywołało znacznie odmienne emocje u obu dwóch ekip, ale że nie mamy VAR-u to do piłki podszedł były zawodnik GKS-u Tomasz Wilk i przy słupku dał prowadzenie. Od tego momentu cele obu drużyn były zgoła odmienne i zawodnicy „nie odstawiali nogi”. Niestety jedna z walk o piłkę mogła skończyć się tragicznie, bowiem głowami zderzyli się Sebastian Szombierski i Jakub Sewerin. Ten pierwszy stracił przytomność w trakcie upadku, a obaj nie byli w stanie zejść z boiska o własnych siłach. Tuż przed końcem spotkania jeszcze na wyżyny umiejętności musiał się wznieść Pilny, ratując swój zespół od utraty czwartej bramki.

PRZEMSZA SIEWIERZ - GWAREK ORNONTOWICE 3:2 (1:0)

1:0 - Zając 17min.

1:1 - Kasprzyk 54min.

1:2 - Leszczyński 58min.