IV: AKS STRZELA I OD RAZU WYGRYWA...

IV LIGA gr.1

PREMIEROWE ZWYCIĘSTWO AKS-u

Ostatnie spotkanie trzeciej kolejki fragmentami nie rozpieszczało kibiców, ale na pewno oba zespoły bardzo chciały dopisać do swojego konta trzy oczka. Bliżej tego w pierwszej połowie była Polonia, ale po to ma Mikołów Solińskiego w bramce, aby ratował zespół zdawałoby się w beznadziejnych sytuacjach. W drugiej kluczowa okazała się zmiana Jikii, który mocno ożywił ofensywę Mikołowa, oraz dyspozycja dnia Bukowca.

Pogoda w niedzielne popołudnie bardziej zachęcała do odpoczynku np. nad wodą niż gry, jednak na murawie spotkały się drużyny, które bardzo chciały zapunktować. AKS prawdopodobnie chciał zaskoczyć Polonię na samym początku, ponieważ już pierwsza akcja spowodowała zagrożenie pod bramką Kępki, ale strzał wykończający wrzutkę Bąka okazał się niecelny. Z kolejnymi minutami do głosu bardziej dochodzili gospodarze, którzy czterokrotnie nękali Solińskiego. Najpierw Zębik zszedł lewą stroną, po czym jego strzał został zblokowany, a poprawka Piątkowskiego przeleciała nad bramką. Kilkanaście sekund później powinno być 1-0, kiedy po rogu wybita piłka trafiła do Piwińskiego, ten wypatrzył najwyższego na boisku Mizgałę, ale jego wykończenie głową ostemplowało poprzeczkę. Na kolejną godną uwagę akcję czekaliśmy do 25 minuty, kiedy indywidualnymi umiejętnościami popisał się Matyja mijając trzech zawodników, ale silny strzał trafił w boczną siatkę. Goście próbowali zaskoczyć Kępke, ale strzały z przed pola karnego trafiały w jego rękawice. Pod koniec pierwszej połowy ponownie mogła ożywić się porajska publiczność, otóż w 42 minucie Kowalski nawinął obrońcę i spod linii wyłożył piłkę Zębikowi, który chciał ją zmieścić pod poprzeczką, ale Soliński popisał się piękną i skuteczną interwencją. Już w doliczonym czasie gry szczęścia przewrotką próbował Matyja, ale tym razem torman AKS-u zbił piłkę klatkę, stając się bohaterem pierwszej połowy.

Druga połowa zaczęła się jak pierwsza od szansy podopiecznych trenera Molka, kiedy Sopniewski wrzucił futbolówkę Bąkowi, ale ten wewnętrzną częścią buta przeniósł ją nad poprzeczką. Po tej akcji znów mieliśmy piłkarskie szachy, aż do 76 minuty kiedy wyłuskana... no właśnie czy już z autu piłka, trafiła po zagraniu w uliczkę Jikii do Bukowca, a były napastnik takich klubów jak Górnik Zabrze czy GKS Tychy bez problemów umieścił ją w siatce. W tym momencie podopieczni trenera Sobczaka musieli zaryzykować, ale chyba nie spodziewali się, że tak szybko zostaną skarceni. Gospodarze nie zdążyli wrócić do defensywy, co skrzętnie wykorzystał na lewym skrzydle Bukowiec, który przegrał stronę do niepilnowanego Pawełczyka, a temu pozostało tylko mocno uderzyć, co też uczynił. Mięliśmy 78 minutę i wynik 0-2. W 83 minuty znów na prawym skrzydle przed szansą stanął AKS, a dokładnie Kurdziel, który jednak zamiast strzelać, wyłożył piłkę po ziemi na długi słupek, co nie skończyło się zmianą wyniku. Polonia chciała jeszcze zmienić wynik meczu, ale biła głową w mur. Jeszcze w doliczonym czasie gry pretensje do arbitra za zagranie ręką mieli gospodarze, ale ten uznał, że zawodnik nie powiększył obrysu ciała.