"CO SŁYCHAĆ U..." - ŹRÓDŁO KROMOŁÓW

4 LO KATOWICE

"CO SŁYCHAĆ U..." – ŹRÓDŁO KROMOŁÓW

Kontynuujemy nasz artykuł "Co słychać u...". Kolejnym klubem jest ekipa z Kromołowa. Co słychać w klubie powiedział nam trener Bogdan Szadkowski:

Druga runda zawsze jest cięższa zwłaszcza, że rywale z podokręgu Sosnowiec, z którymi będziemy rywalizować o pozostanie w lidze po reorganizacji, też zimą dokonali wzmocnień. Myślę tu zwłaszcza o Niwce, czy też Błędowie. Nasze wzmocnienia zweryfikuje boisko, ale oczywiście oceniam je na plus. Oprócz nich mam nadzieję, że wiosną ominą nas kartki i kontuzje. Na każdego z pozyskanych zawodników mam pomysł, oczywiście Sławek to bramkarz, ale pozostałych zawodników mogę wykorzystać na różnych pozycjach w zależności od potrzeb. Kibice na naszym obiekcie będą mogli zobaczyć kilku bardzo wymagających rywali tj. Wojkowice, Niwka czy Miedary, a dodatkowego smaczku dodaje fakt, że aby spokojnie się utrzymać trzeba wygrać w naszym przypadku siedem spotkań, a wiadomo, że nam łatwiej to przychodzi na naszym obiekcie.

Beniaminek z Kromołowa w trakcie przerwy zimowej musiał sprostać wyzwaniu jakim były odejścia Grzegorza Sokołowskiego, Krystiana Kowalika i Mateusza Skrzypka. Patrząc na nazwiska jakie ściągnięto do Źródła trzeba przyznać, że lekcja ta została odrobiona na przysłowiową „piątkę z plusem”.

Najbardziej rozpoznawalnym zawodnikiem spośród pozyskanych niewątpliwie jest Michał Sołtysik, który w swojej karierze miał możliwość występowania w Widzewie Łódź czy też MKS-ie Myszków z którym w sezonie 2009/10 świętował awans do III ligi.

Dla Sławomira Liberskiego powrót na ulicę Browar będzie sentymentalnym powrotem. To na tym obiekcie miał możliwość występować w IV lidze śląskiej rywalizując o miejsce w składzie z tak znanym bramkarzem jak Grzegorz Harasiuk. Dobra forma w Kroczycach po powrocie po kontuzji dała szansę, aby teraz mógł przypomnieć się LO.

Pozostali zawodnicy, którzy wzmocnią beniaminka to Łukasz Będkowski z Jury Niegowa i Marokańczyk Nabil Boukarch z Ostoi Żelisławice (wcześniej występował w Cyklonie Rogoźnik).

źródło: własne, Sebastian Dziedzic