"CO SŁYCHAĆ U..." - VICTORIA 1918 JAWORZNO

SENIORZY - LO WADOWICE

Wszyscy wiemy, co się obecnie dzieje w Polsce i na świecie. Postanowiliśmy zadać kilka pytań niektórym trenerom o bieżącej sytuacji. Pamiętamy również o zaległych materiałach, które są w trakcie przygotowań.
.

CO SŁYCHAĆ U… - VICTORIA 1918 JAWORZNO

O tym co w klubie słychać powiedział nam trener Piotr Pierścionek.

.

RS: Zapytam na początek jak zdrowie i czy w klubie wszyscy zdrowi?

PP: Jeśli chodzi o moje zdrowie i osób z mojego najbliższego otoczenia, to wszystko jest w porządku. Jesteśmy zdrowi. Jeśli chodzi o zdrowie moich zawodników z raportów, które otrzymuje na bieżąco na grupie wynika, że Victoria Jaworzno trzyma się zdrowo !!!

RS: Niedawno widzieliśmy się na sparingach. Sparingi się skończyły i ...no właśnie. Wszyscy wiemy co się stało...

PP: Do momentu zawieszenia rozgrywek wszystko szło zgodnie z planem. Udało mi się z nową drużyną wykonać ogrom pracy fizycznej, taktycznej - udało się zebrać z prezesem grupę młodych, ambitnych zawodników, którzy z każdym kolejnym sparingiem zaczynali tworzyć coraz lepszy monolit. Potwierdzenie był zwycięski mecz w finale Pucharu Polski z IV-ligową Trzebinią !!!! Tym bardziej żal, że nie mieliśmy możliwości kontynuować swojej pracy - zwłaszcza, że ta runda była przeznaczona na weryfikację potencjału drużyny w kontekście kolejnej rundy!!!! Jak pokazała obecna sytuacja, są sprawy ważne i ważniejsze. Dlatego uważam za słuszną decyzję o zawieszeniu rozgrywek, oraz wszystkie obostrzenia, które zostały wdrożone przez nasz rząd. Po prostu tak trzeba - zdrowie nas wszystkich jest najważniejsze !!!!

RS: Jak Trener myśli - choć wiemy jak wirus się rozwija szybko i raczej to już pewne, że nie zagramy - czy wg. Trenera będzie jeszcze szansa zagrać?

PP: Myślę, że nasze wspólne chęci dotyczące grania i trenowania schodzą na dzień dzisiejszy na drugi plan. Jeśli nie zagramy, będziemy musieli zaakceptować tą sytuacje, nie mamy po prostu wpływu na te zawody !!! Jeśli skończymy w jakiejkolwiek formie te rozgrywki bez narażania siebie, bliskich i całej społeczności sportowej, będę po prostu szczęśliwy !!!! Że mogę pracować i ryzyko związane z KORONAWIRUSEM zostało ograniczone !!!! A co do rozwiązań, które Związek mógłby uruchomić rozgrywki, niech będą jakiekolwiek !!!!!! Tylko zagrajmy !!!!!!

.

RS: Jak Trener myśli, jaką decyzję podejmie MZPN odnośnie rozgrywek?

PP: Co do rozwiązań związkowych, nie ma to jednak według mnie jakiegokolwiek znaczenia. Rozwiązania muszą być systemowe dla każdego województwa, dla każdej klasy rozgrywkowej uwzględniające sytuacje w całym kraju w momencie podejmowania decyzji, a sytuacja jest dynamiczna i zmienia się z dnia na dzień jak pokazują relacje z całego świata. Dlatego wydaje mi się, że na dzień udzielenia odpowiedzi - jest to po prostu wróżenie z fusów. Za dwa-trzy tygodnie sytuacja może być skrajne niekorzystna, lub zacznie się normalizować. Poczekajmy na rozwój wydarzeń....

RS: Niektóre kluby zrobiły transfery i mają nowych zawodników za których zapłaciły niemałe pieniądze. Większość będzie mieć umowy czy kontrakty do końca czerwca, a nie zagrają ani jednego meczu. Co w takim przypadku?

PP: My jako klub Victoria Jaworzno oczekujemy jakiś mądrych rozwiązań w kwestii transferów, opłat związkowych, tym bardziej, że musieliśmy ponosić koszty razy dwa !!!!! Zdecydowaliśmy się z prezesem na przebudowę zespołu stąd aż 7 zawodników (Klosek, Jedynak, Duda, Tryba, Bruzda, Rusek, Baran) musiało być wyrejestrowanych ze ŚZPN i zarejestrowanych w MZPN !!! To są potężne koszty, które klub poniósł, dlatego liczymy, że związki zlitują się i zaproponują jakieś korzystne rozwiązania, które ułatwią byt i trwanie klubom, a nie ich zamordują !!!!!

RS: Jak sobie radzą Pana piłkarze w obecnej sytuacji. Mają jakieś rozpiski indywidualne?

PP: Po pierwszej informacji o zawieszeniu rozgrywek, zawodnicy realizowali rozpiski indywidualne - porostu tak po ludzku szkoda było stracić to, co chłopcy wypracowali przez cały okres przygotowawczy. Trenują naprawdę z pełnym zaangażowaniem i prawie 100 procentowa frekwencja !!!! Natomiast kolejny komunikat o zawieszeniu rozgrywek do 26 kwietnia spowodował korektę w pracy indywidualnej. Zawodnicy sami we własnym zakresie mają podjąć aktywność fizyczną. Maksymalnie dwa razy w tygodniu - jak się pokaże informacja o starcie rozgrywek na 10 -14 dni przed startem zwiększymy objętość treningów indywidualnych do 3-4 jednostek treningowych zindywidualizowanych pod kątem każdego zawodnika. Każdy zawodnik będzie monitorowany na bieżąco pod kątem wykonanej pracy, poprzez transmiter z firmy polar, który będzie na bieżąco rejestrował wysiłek fizyczny. Nic więcej nie będziemy w stanie zrobić.

RS: Dziękuję za rozmowę i życzę Wam dużo zdrowia.

PP: Ja również dziękuję i pozdrawiam!

.

źródło: własne, Rafał Sacha

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO "LOKALNA PIŁKA" OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) - DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) - Sławków
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT - 530 000 566
  • CUTLINE (odzież sportowa, odzież casualowana, sublimacja) - 792 799 000
  • CENTRUM PSYCHOTERAPI - PSYCHOLOG SPORTU (praca z drużynami, rodzicami zawodników)

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

=======================================================================================