"CO SŁYCHAĆ U..." - RKS ZAGŁĘBIE DĄBROWA GÓRNICZA

SENIORZY - A SOSNOWIEC

"CO SŁYCHAĆ U…" - RKS ZAGŁĘBIE DĄBROWA GÓRNICZA

.

Rozpoczynamy cykl artykułów „Co słychać u”…, czyli co słychać u drużyn, które rozpoczynają treningi przed rundą rewanżową. Na początek drużyna z A klasy sosnowieckiej RKS Zagłębie Dąbrowa Górnicza. O tym co w klubie słychać powiedział nam trener Krzysztof Tumidajewicz.

.

RS: Panie Trenerze, co słychać w RKS?

KT: Okres przygotowawczy rozpoczął się u nas 7 stycznia i będzie trwać do 13 marca, no a potem wiadomo starujemy.

RS: Wyniki sparingów chyba Pana zadowalają, dwie wygrane i remis (drugi remis był w czwartym sparingu z Czarnymi Sosnowiec 1:1)?

KT: Niby tak, ale to nie jest najważniejsze, bo najważniejsze będą punkty w lidze. W sparingach na razie ogrywamy zawodników.

RS: Ważny mecz jeśli chodzi o mentalność, to był w sparingu numer dwa z rezerwami GKS-u Katowice. Mimo, że to rezerwy (choć skład był bardziej juniorski), to Pana zawodnicy się dosyć spięli. Podeszli bardzo ambicjonalnie i uzyskali wynik raczej niespotykany jak na sparing, bo remisowy 0:0 w tym meczu…

KT: Tak, niespotykany na pewno. GKS miał jedną sytuacje, my mieliśmy ze trzy. Nie wykorzystaliśmy, ale na pewno bardziej patrzyłem pod kątem taktyki, żeby przesuwać. Wiedziałem, że GKS gra dobrze, są tam młodzi ludzie, którzy chcą trafić do pierwszego zespołu. No i tutaj musimy dorównywać pod kątem taktycznym.

RS: Ilość zawodników na treningu jest dosyć spora. Może Pan być chyba zadowolony z tej ilości?

KT: Tak, tak…To na pewno jest budujące. Jest dużo. Mam taką zasadę jak w poprzednim sezonie, że chcę mieć osiemnastkę meczową, tak żebyśmy zawsze jechali w 18 na mecz.

RS: Jesteście w A klasie jako beniaminek. Wasze mecze były taką sinusoidą. Raz było lepiej, raz gorzej. Jak będzie przebiegać u Was runda rewanżowa, o co będzie grać RKS?

KT: Chcemy zdobyć jak najwięcej punktów. Chcemy utrzymać RKS w A klasie i trochę się w niej ograć, bo każda liga jest inna. B klasa, A klasa, okręgówki, zawsze są jakieś różnice w tych ligach. Chcemy tez ogrywać tych zawodników i stworzyć sobie jak najlepszą kadrę na następny sezon.

RS: Dziękuję za rozmowę.

.

źródło: własne, RaSa

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO "LOKALNA PIŁKA" OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) - DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) - Sławków
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT - 530 000 566
  • CUTLINE (odzież sportowa, odzież casualowana, sublimacja) - 792 799 000
  • CENTRUM PSYCHOTERAPI - PSYCHOLOG SPORTU (praca z drużynami, rodzicami zawodników)

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

=======================================================================================