"CO SŁYCHAĆ U..." - HETMAN 22 KATOWICE

SENIORZY - A KATOWICE

Wszyscy wiemy, co się obecnie dzieje w Polsce i na świecie. Postanowiliśmy zadać kilka pytań niektórym trenerom o bieżącej sytuacji. Pamiętamy również o zaległych materiałach, które są w trakcie przygotowań.

CO SŁYCHAĆ U… - HETMAN 22 KATOWICE

O tym co w klubie słychać powiedział nam trener Grzegorz Kowalski.

RS: Zapytam na początek jak zdrowie i czy w klubie wszyscy zdrowi?

GK: Jak na razie zdrowie ok i oby tak zostało. Zawodnicy też zdrowi to najważniejsze.

RS: Niedawno widzieliśmy się na sparingach. Sparingi się skończyły i ...no właśnie. Wszyscy wiemy co się stało...

GK: No niestety, okres przygotowawczy zaczęliśmy 20 stycznia i ciężko pracowaliśmy. Runda wiosenna zapowiadała się ciekawie. Wszyscy czekaliśmy na start i niestety wszystko się posypało. Zdrowie ważniejsze, więc trzeba to przezwyciężyć.

RS: Jak Trener myśli - choć wiemy jak wirus się rozwija szybko i raczej to już pewne, że nie zagramy - czy wg. Trenera będzie jeszcze szansa zagrać?

GK: Osobiście chciałbym zagrać tak jak większość zawodników, trenerów, prezesów i innych. Ale zdrowie ma się jedno i trzeba o nie zadbać. Uważam, że rozgrywki już się nie odbędą niestety. Na boiska wrócimy, ale meczów o punkty nie zagramy.

RS: Jak Trener myśli, jaką decyzję podejmie ŚZPN odnośnie rozgrywek?

PP: Nie mam zielonego pojęcia. Może podzielą tabele na grupę spadkową i mistrzowską?

RS: Jak sobie radzą Pana piłkarze w obecnej sytuacji. Mają jakieś rozpiski indywidualne?

GK: Każdemu brakuje treningu na boisku, ale każdy się stara jak może. Każdy ma świadomość, że jak nie będzie ćwiczył to wszystko na co pracował przez zimę przepadnie. Niektórym przybędzie kilka kilogramów.

RS: Dziękuję za rozmowę i życzę Wam dużo zdrowia.

GK: Ja również dziękuję i pozdrawiam!

źródło: własne, Rafał Sacha