"CO SŁYCHAĆ U..." - CZARNI SOSNOWIEC

SENIORZY - B SOSNOWIEC

"CO SŁYCHAĆ U…" - CZARNI SOSNOWIEC

.

Kontynuujemy cykl artykułów „Co słychać u”…, czyli co słychać u drużyn, które rozpoczynają treningi przed rundą rewanżową. Kolejną drużyną jest drużyna z B klasy sosnowieckiej Czarni Sosnowiec. O tym co w klubie słychać powiedział nam trener Sławomir Chodor.

.

RS: Panie Trenerze, co słychać w Czarnych?

SCh: Zaczęliśmy przygotowania w połowie stycznia. Praktycznie wszyscy zawodnicy stawili się na pierwszym treningu. Trenujemy dwa razy w tygodniu na boisku Czarnych Sosnowiec. Co tydzień mamy rozplanowane sparingi, aż do połowy marca. Gramy z silnymi przeciwnikami, praktycznie każdy przeciwnik gra w wyższej lidze niż my występujemy. Chcemy dobrze przygotować się do sezonu i zbliżającej się rundy tzw. decydującej w walce o awans do A klasy.

RS: Jesteście po kilku sparingach. Czy przywiązuje trener wagę do tych sparingów jak inni trenerzy, czy raczej trener traktuje te sparingi treningowo, żeby przetestować ustawienie czy jakieś warianty gry?

SCh: Bardziej staram się rotować zawodnikami na różnych pozycjach, bo wiadomo, że B klasa rządzi się swoimi prawami i zawodnicy nie zawsze mogą być na tych meczach, dlatego staramy się bardziej próbować różnych ustawień, różnych pozycji dla zawodników. Jest kilku nowych, młodych chłopaków, którzy też chcą powalczyć o pierwszy skład i też dajemy im szansę, żeby próbowali i zaadaptowali się do drużyny.

RS: Nieraz się słyszy i to nawet w drużynach grających klasę wyżej, że mają problem z ilością zawodników. Czy to na treningach, czy nieraz nawet na samych meczach ligowych. U Was ten problem nie istnieje…

SCh: Akurat mamy taki komfort w Czarnych, że może miejscówka też jest fajna, bo mieścimy się w centrum miasta Sosnowca i chłopaki chodzą na treningi, chcą trenować i chcą grać. Nie mamy z tym problemu. Na sparingi jest nas zawsze 15, 16. Oczywiście nie mamy takiego komfortu, że jest nas 30 w kadrze i możemy wybierać, rotować. Jestem zadowolony.

RS: Dziękuję za rozmowę.

.

źródło: własne, RaSa

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TANIEJ U NASZYCH PARTNERÓW !!!

ODWIEDŹ NASZE PUNKTY I NA HASŁO "LOKALNA PIŁKA" OTRZYMASZ RABAT NA RÓŻNE USŁUGI i ZAKUPY:

  • MOTOGUM (usługi min. wulkanizacyjne, wymiana tarcz, klocków, filtrów) - DG Łosień
  • SABUDA (myjnia samochodowa, klimatyzacja, wymiana szyb i inne) - Sławków
  • ZAMÓW TANIO PIŁKI SELECT - 530 000 566
  • CUTLINE (odzież sportowa, odzież casualowana, sublimacja) - 792 799 000
  • CENTRUM PSYCHOTERAPI - PSYCHOLOG SPORTU (praca z drużynami, rodzicami zawodników)

RABAT UZGADNIANY NA MIEJSCU lub TELEFONICZNIE Z WŁAŚCICIELEM !!!

=======================================================================================