B SOS: POZIOM OKRĘGOWY w B KLASIE

SENIORZY - B SOSNOWIEC

SUPER WIDOWISKO W SIEWIERZU

Mecz 2 drużyny UKS-u z 3 Przemszą zapowiadał się interesująco i patrząc na końcowy wynik można się z tym zgodzić. Przemsza była wzmocniona zawodnikami z pierwszego zespołu min. widzieliśmy Rafała Psonkę, czy Łukasza Burczyka. To świadczyło o tym, że poważnie Przemsza podejdzie do tego spotkania z myślą "złapania kontaktu punktowego" ze swoim rywalem ze Sławkowa.

Początek meczu był zaskakujący, aczkolwiek bardzo sprawiedliwy. Szybko strzelone dwie bramki przez - znanego z boisk A klasowych, czy okręgowych - Mateusza Majchrzaka zaskoczyły wszystkich (4 i 11 minuta), ale jak wspomniałem wcześniej początek meczu należał do gości. Gospodarze przebudzili się mniej więcej po pół godzinie gry i Sylwester Sobczyk dał sygnał swoim kolegom do tego, by Ci zaczęli gonić wynik (27 minuta). Wynik 1:2 do przerwy i było wiadomo, że na pewno będzie się dziać w drugiej połowie.

Od początku drugiej połowy zaczął się napór gospodarzy. Goście się dzielnie bronili, ale trzeba też przyznać, że jak już w przodzie piłkę dostał Majchrzak, czy Vadim Leonovets to było "ciepło"pod bramką Przemszy. Napór ten skończył się golem - chyba najlepszego wśród gospodarzy - Łukasza Burczyka w 63 minucie. Widać było, że z każdą minutą zaczyna brakować sił gościom i bramki dla gospodarzy są kwestią czasu. Swoją wyższość tego dnia Przemsza udokumentowała w 85 (Bartosz Kańtoch) i 90 minucie (Kamil Urbanowicz) i zasłużenie wygrała ten mecz.

Walka i ambicja piłkarzy UKS-u tego dnia nie wystarczyła, ale nie mają się czego wstydzić piłkarze Rafała Wiatra. Na pewno będą kandydatami do awansu w tym sezonie. Podobnie jak i gospodarze, oraz pozostające jeszcze ekipy lidera Strażaka Nowa Wieś, czy czwartego ZEW-u Kazimierz.

Mając rozeznanie w różnych ligach, z czystą odpowiedzialnością mogę napisać, że mecz ten swoim poziomem przypominał grę dwóch drużyn z końca tabeli ligi okręgowej. Warto się czasem przejść na mecz niżesz ligi rozgrywkowej, bo są tam mecze na przyzwoitym poziomie. Brawo Przemsza i UKS za szybkie i emocjonujące widowisko!