A ZAB: WALKA WALKI ZE ZRYWEM

SENIORZY - A "MAJER" ZABRZE

EMOCJE NA WALCE...

W niedzielne popołudnie przy ładnej pogodzie Walka Zabrze przystąpiła do meczu ze Zrywem Radonia. Niestety na boisku już tak ładnie nie było. Rzekłbym, że było bardzo brzydko...Dużo było fauli i utarczek słownych między graczami obu drużyn. Ciężkie zawody miał tego dnia sędzia spotkania, ale "nie dał sobie w kaszę dmuchać" i trzymał porządek na boisku.

Czego szkoda? Przede wszystkim grającego trenera Zrywu Macieja Polisa, który ok. 25 minuty uległ groźnej kontuzji i musiał opuścić boisko (Panie trenerze życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu na boisko!). Poza tym szkoda czerwonej kartki (2 żółte w tym samym czasie) Marka Kokoszki w 25 minucie. Trzeba przyznać, że do tego momentu przewagę miał Zryw i był bliski strzelenia bramki. Czy warto dyskutować i narażać się na kartki w momencie, gdy drużynie idzie? Oczywiście, że nie...Nerwy nerwami, ale trzeba je trzymać na wodzy. Skutki były opłakane dla Zrywu, bo w momencie, gdy mógł prowadzić nawet dwoma bramkami, przegrywał do przerwy 0:2...Można napisać, że mecz rozstrzygnął się między 40, a 42 minutą, gdy bramki dla Walki zdobyli Przemysław Nowak i Tomasz Nieć.

Przez większość drugiej połowy, goście się dzielnie bronili, ale stracili dwie bramki po strzałach z rzutów karnych (77 minuta Krzysztof Szymański i 82 minuta Adrian Szypulski). Gospodarze nie zagrali jakiegoś wielkiego spotkania, ale o stylu nikt za tydzień mówić nie będzie, a 3 punkty w tabeli zostały dopisane. Przed Zrywem za tydzień kolejny ciężki mecz, bo do Radonii zawita lider rozgrywek Start Sierakowice. Ekipa Walki jedzie do Gliwic na mecz z Carbo.