5 LO: ADRIAN NAPIERAŁA: "AWANSOWAĆ DO CZWÓRKI"

SENIORZY - 5 LO TYCHY-BIELSKO

WYWIAD: ADRIAN NAPIERAŁA

Bardzo dobrze swoje rozgrywki rozpoczęła drużyna Adriana Napierały MKS Lędziny. Znakomite 3 mecze i liderowanie w tabeli. My zadaliśmy trenerowi kilka pytań na temat obecnych rozgrywek.

RS: Panie trenerze, okres przygotowawczy pokazał, że dobrze, a rzekłbym nawet patrząc obecnie na tabelę bardzo dobrze się przygotowaliście do tego sezonu.

Adrian Napierała: Tak. Kadrę dobrze skomplementowaliśmy. Mamy dużo dobrych zawodników. Cel na ten sezon mamy taki, aby złapać się na pierwszą czwórkę.

RS: Jest trener zadowolony z tego podziału na grupy:

AN: Nie, nie…Dla nas jest to niezrozumiały ten podział. Czwarta liga ruszyła w całości. Wszędzie na Śląsku podziały są okręgami, a u nas w Tychach jest to pomieszane. Dla mnie to jest absurd i niczemu to nie służy. Okręgowe związki miały pomagać klubom, a na razie przeszkadzają.

RS: Rozumie, że w Waszym przypadku pierwsza czwórka to jest minimum, bardziej chyba patrzycie dalej…

AN: Zobaczymy. Liga pokaże. Nie wiemy co inne drużyny prezentują i jak się powzmacniały po pandemii. My chcemy awansować i nie patrzymy na nikogo. Chcemy awansować do czwórki i zobaczymy co z tego będzie.

RS: Kto wg. trenera będzie najgroźniejszy dla Was w tej dalszej fazie, bo pierwszą czwórkę raczej będziecie mieć?

AN: Nie wiem naprawdę. W naszej grupie jest ciekawy zespół Bestwina. Myślę, że Oni tutaj są faworytami, bo przed pandemią zajmowali oni drugie miejsce i oni mają niezły zespół. Ja słyszałem, że jeszcze Wola się powzmacniała, ale to Bestwina będzie najgroźniejsza.

RS: Dziękuję za rozmowę.

źródło: własne, Rafał Sacha