4LO: ŹRÓDŁO z URANIĄ NA REMIS

4 LO

WYKORZYSTALI BROŃ PRZECIWNIKA

Patrząc przed meczem na przewagę w warunkach fizycznych gospodarzy zdawało się, że bardzo szybko wykorzystają nie tylko atut swojego boiska, ale również wzrost w polu karnym. Tym czasem po ładnej bramkowej akcji Gryc-Sokołowski, Bujny nieprzypadkowo przymierzał się do wkręcenia piłki wprost z rogu co ostatecznie mu się udało.

Gospodarze mieli spore problemy przed spotkaniem, ponieważ długotrwałe kontuzje wykluczyły z gry Michała Sołtysika i Michała Gajewicza, z drobnymi urazami zmaga się Surowiec, obowiązki zawodowe przeszkodziły Wacławikowi, a grający trener Źródła Bogdan Szadkowski pauzował za kartkę.

Źródło już w 4 minucie mogło zagrozić bramce Pardeli, gdy piłkę na 21 metrze ustawił Gryc, ale przeniósł ją nad poprzeczką. Kilkanaście sekund później groźnie zrobiło się po drugiej stronie, kiedy wrzucał Grzesik, a strzał głową Bujnego minimalnie minął słupek. Marcin Gryc za pierwszą akcję chciał się zrehabilitować kilka minut później, kiedy wycofał do nabiegającego Kukułki, a ten chciał zmieścić futbolówkę pod poprzeczką, ale nie po raz ostatni na posterunku był Pardela. Co się nie udało wcześniej doszło do skutku w 23 minucie. Spod linii bocznej boiska świetnie zagrywał Gryc, Michał Kozłowski zatrzymał się przy obrońcy by nie palić, jednocześnie otwierając drogę do bramki Sokołowskiemu, który otworzył wynik będąc sam na sam. Chwilę później kromołowianie powinni postawić kropkę nad i, ale Radosz raz źle przymierzył do pustej, po czym nie wiedzieć czemu zamiast wyłożyć piłkę spod końcowej linii lepiej ustawionym partnerom wybrał złe rozwiązanie. To zemściło się bardzo szybko, bo już w 31 min. Liberskiego bezpośrednio z rogu postraszył Bujny, ale jeszcze minimalnie nad poprzeczką. Inaczej już było w 34 minucie, kiedy napastnik Uranii znów z rogu wkręcał piłkę, a ta wpadła za kołnierz Liberskiego tuż przy długim słupku. Albert Bujny wyczuł swoją szansę, by stać się bohaterem tego spotkania i w podobnym sposób chciał podwyższyć wynik dwie minuty później, ale bez efektu. Ta formuła się wyczerpała, więc aktywny napastnik Uranii spróbował strzału przy krótkim słupku, ale bramkarz Źródła sparował futbolówkę. Jeszcze przed przerwą zabłąkaną piłkę z przed linii bramki wybił Mikoda.

W przerwie postraszyła burzą i przez kolejne 15 minut zawodnicy grali w deszczu próbując wykorzystać panujące warunki atmosferyczne. Na murawie zapanowała wymiana ciosów przez co sporo pracy mieli golkiperzy. Dwukrotnie Pardelę rozgrzewali Turlej i Furgacz, po czym po wolnym śliską piłkę sparował przed siebie Liberski, ale poprawkę wyciągnął już równie efektownie, co efektywnie. Po godzinie gry podopieczni trenera Szadkowskiego wyczuli, że mają więcej miejsca po prawej stronie i dogrywali na wolne pole dwukrotnie do Sokołowskiego i raz do Furgacza, jednak ich dograniom w szesnastkę brakowało precyzji. W 68 minucie zdawało się, że wynik musi się zmienić na 2-1, kiedy szybka wymiana podać sprawiła, że przed bramkarzem z Rudy Śląskiej znalazł się Radosz, ale to nie był jego dzień. Mianowicie uderzenie po ziemi nogami obronił torman, a dobitka Sokołowskiego przeleciała „nad pajęczyną”. Po 70 minucie znów przypomniał o sobie Bujny, raz na lewym skrzydle, gdzie pomimo asysty dwóch obrońców zawinął rogala tuż obok długiego słupka, drugi raz kiedy również minimalnie się pomylił. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry podopieczni trenera Mikusza mogli sprawić niespodziankę, kiedy ostro wrzucona piłka, została uderzona również z impetem głową, ale obrona Źródła ratowała się rogiem. To mogło jeszcze się zemścić, kiedy trójkowa akcja Furgacz-Radosz-Sokołowski dała dużo miejsca temu ostatniemu, ale kąśliwe uderzenie po ziemi zblokował defensor.