4LO: URANIA OGRYWA IMIELIN

4 LO

MECZ SIĘ ODBYŁ. PUNKTY ZOSTAJĄ W RUDZIE ŚLĄSKIEJ...

Mecz Uranii z Pogonią Imielin (jak większość dzisiejszych meczów) odbywał się w wielkim skwarze. Można by napisać, że mecz się odbył, bo generalnie nic wielkiego się nie działo, choć wspominając o pogodzie trzeba oddać zawodnikom, że bardzo żwawo poruszali się po boisku i chwała im za to...

Już w 8. minucie gospodarze objęli prowadzenie po kontrowersyjnej bramce. Na uderzenie głową z ostrego kąta zdecydował się Daniel Nowak. Piłka przeleciała nad bramkarzem Pogoni i zmierzała do bramki, ale zdążył do niej obrońca gości, który wybił ją...no właśnie...z linii, czy już za linią...sędzia boczny uznał, że piłka przekroczyła linię i sędzia główny Pan Andrzej Majcher wskazał na środek boiska. Goście jeszcze się nie obudzili po straconej bramce i mogą mówić o szczęściu, bo minutę potem ponownie Nowak trafił piłką w słupek. Goście nie wyciągnęli wniosków z poprzednich sytuacji i w 18. minucie stracili drugą bramkę. W zamieszaniu w polu karnym Pogoni najlepiej zachował się Michał Zięcik i z bliska wpakował piłkę do bramki. W ostatniej minucie pierwszej połowy okazję miał jeszcze Albert Bujny, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.

W drugą połowę lepiej wchodzą goście, którzy szybko zapomnieli o pierwszej połowie. Między 46 a 60 minutą strzały oddają Słomski i Polarz, ale bez efektu bramkowego. Zdobył ją w końcu Michał Gadaj w 66. minucie. Przy wyniku 2:1 goście dążyli do wyrównania, ale Urania mądrze się broniła. Mecz mógł zamknąć w 80. minucie gracz gospodarzy Kamil Gondek. Był sam przed bramkarzem gości, ale strzelił nad poprzeczką...Pogoń Pogoni się nie udała i to gospodarze cieszyli się po gwizdku z 3 punktów.