4 LO: TĘCZA TYLKO Z PUNKTEM. NIESKUTECZNY GÓRNIK

LO 4

TĘCZA NIE ŚWIECIŁA KOLORAMI…NIESKUTECZNY GÓRNIK

W niedzielne popołudnie słońce świeciło, brakło do tego deszczu. Dlaczego? Może wtedy byśmy zobaczyli prawdziwą tęczę mieniącą się kolorami. Na murawie jednak zobaczyliśmy Tęczę, niestety dla jej kibiców czarno-białą, zmęczoną, smutną, bezradną, czasem świecącą, ale wtedy jak się zaświeciła, to została zgaszona przez…Górników z Katowic. To była ta druga strona medalu. Drużyna grająca prostą i konsekwentnie do bólu jedną i tę samą piłkę. Do bólu nieskuteczną niestety dla siebie i licznie przybyłych kibiców z Katowic.

Już w 4. minucie atak gości i Rafał Ludwik główkuje nad poprzeczką. Chwilę potem gospodarze wychodzą na prowadzenie. Strzał z bliska Arkadiusza Kowalczyka, piłka jeszcze odbija się od słupka i wpada do bramki (6. minuta). Po tej bramce kapitan gości Daniel Lipok daje sygnał do ataku gościom i ładnie uderza, ale piłka przechodzi nad poprzeczką (7. minuta). Jednak w 11. minucie jego taniec z piłką w polu karnym zatrzymuje obrońca Tęczy i sędzia wskazuje na punkt oddalony 11 metrów od bramki gospodarzy. Pewnym egzekutorem okazuje się Daniel Bąk i wynik w tym momencie brzmiał 1:1. W 23. minucie Ludwik oddaje strzał po ziemi, ale bramkarz Tęczy broni. W 32. minucie znowu atak gości i szybka kontra. Bardzo aktywny tego dnia Bąk dostaje piłkę i uderza z ostrego kąta, bramkarz Tęczy broni, nikt jednak z gości nie dochodzi do dobitki, bo obrońcy Tęczy wybijają piłkę. W ostatnich pięciu minutach jeszcze dwukrotnie było groźnie pod bramką gospodarzy, jednak do przerwy wynik już się nie zmienił.

Druga połowa jest bardziej wyrównana. Tęcza jest więcej przy piłce, ale nie przekłada się to na sytuacje bramkowe. Tego dnia obrona MK-i była nie do przejścia. Dużo było fauli. Tak naprawdę godne uwagi były tylko trzy sytuacje z tej części. W 61. minucie Ludwik zamiast strzelać zwlekał z podaniem do kolegi i obrońcy Tęczy wyjaśnili sytuację. W 88. minucie gospodarze wykonywali rzut wolny. Piłka po strzale Mateusza Mroczka trafiła w poprzeczkę. W ostatniej minucie meczu goście z Katowic przejęli piłkę w środku i wyszli z sytuacją 2 na 1. Daniel Krawczyk jednak za lekko podał do Bąka i obrońca Tęczy wybił wślizgiem piłkę.

Przed meczem wziąłbym remis w ciemno, po meczu czujemy wielki niedosyt…”. Trudno nie zgodzić się ze słowami trenera gości Rafała Lisa, ponieważ tego dnia Górnicy byli drużyną lepszą i tylko nieskuteczność powoduje to, że 3 punkty nie pojechały na Kostuchnę. W drużynie gospodarzy był bardzo widoczny brak reżysera gry Sebastiana Dudka, którego tego dnia zatrzymały sprawy rodzinne.